Ракетна атака Росії проти України 15 листопада завдала від 0,5 млрд до 1 млрд доларів США прямих збитків українській економіці. Про це заявив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телемарафону «Єдині новини», повідомляє Укрінформ.
У Раді оцінили прямі збитки від ракетної атаки Росії 15 листопада
Деталі
«За нашими підрахунками, атака 15-го числа (15 листопада, — ред.) призвела до від половини до мільярда доларів прямих збитків економіці нашої держави», — зазначив він.
Гетманцев нагадав, що Мінекономіки скоригувало свій макропрогноз у бік збільшення падіння ВВП до 39% у жовтні, підкресливши, що в листопаді ці атаки не зменшилися, тому і падіння, на думку парламентарія, продовжиться.
Водночас він наголосив, що, крім прямих, є ще непрямі збитки, коли, зокрема, підприємства не можуть працювати через вимкнення електропостачання.
За його словами, загальні втрати економіки України від атак РФ будуть «відчутними».
Читайте також: Світовий банк оцінив збитки України внаслідок війни у $350 мільярдів
Водночас Гетманцев запевнив, що паливо для роботи генераторів буде забезпечено в необхідній кількості.
Нагадаємо
Росія 15 листопада здійснила масований ракетний обстріл України, зафіксовано влучання в об'єкти інфраструктури та житлові будинки. Українські сили ППО збили понад 70 ракет із більш ніж 90 запущених РФ.
Коментарі - 3
Державний департамент США закликав Росію закінчити війну та вивести свої війська з України.
Під час брифінгу заступник прессекретаря Держдепартаменту Ведант Патель заявив, що РФ не може здобути перемогу у цій підлій війні.
«Ми наполегливо закликаємо Росію вивести її сили, щоби покласти край непотрібній війні, яку вона не може виграти та не виграє - незалежно від того, наскільки підлою та безрозсудною є її тактика», — наголосив він.
Патель наголосив, що саме РФ відповідальна за звірства на окупованих територіях України. За словами представника Держдепу, в останньому звіті Conflict Observatory детально описані численні випадки незаконних затримань, катувань і зникнень людей у Херсоні та області, які скоїли російські окупанти.
«Сьогодні ми знову закликаємо РФ припинити її фільтраційні операції, порушення та нехтування правами людини, зневагу до міжнародного гуманітарного права та статуту ООН», — підсумував Патель.
Зокрема, 16 листопада Росія здійснила найбільший випуск боргових зобов’язань за один день, залучивши 820 млрд рублів (13,6 млрд доларів), повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки у Twitter.
«Це важливо для Росії, оскільки випуск боргових зобов’язань — це ключовий механізм для підтримання витрат на оборону, які значно зросли з часу вторгнення в Україну», — йдеться у повідомленні.
Також сказано, що заплановані Росією витрати на «національну оборону» у 2023 році на рівні приблизно 5 трлн рублів (84 млрд доларів) свідчать про збільшення попереднього бюджету-2023 більш ніж на 40%.
Як зазначає розвідка, емісія боргових зобов’язань коштує дорого в періодів невизначеності.
«Розмір цього аукціону дуже ймовірно вказує на те, що російське міністерство фінансів вважає нинішні умови відносно сприятливими, але прогнозує дедалі більш невизначеним податкове середовище впродовж наступного року», — додали в розвідці.