Печерський райсуд Києва арештував контрольні пакети акцій 5 українських обленерго, підконтрольних російським олігархам Олександру Бабакову, Євгену Гінеру та Михайлу Воєводіну. Таким чином, було задоволено клопотання прокурора Офісу генпрокурора. Про це повідомляє Радіо Свобода.
В Україні арештували 5 обленерго, підконтрольних російським олігархам
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Про які обленерго йде мова
Йдеться про:
- 99,9% акцій «Херсонобленерго»;
- 72,9% акцій «Кіровоградобленерго»;
- 95,5% акцій «Житомиробленерго»;
- 93,2% акцій «Рівнеобленерго»;
- 96,8% акцій «Чернівціобленерго».
«Вони входять до групи VS Energy, яку, за даними ЗМІ та слідства, контролюють громадяни
При цьому наголошується: у клопотанні прокурор Роман Тулін наголосив, що ці особи входять до «злочинної організації», яка, «починаючи з 2001 року, і досі здійснює систематичну протиправну діяльність… на території України».
«За даними слідства, у період 2017−2022 років підконтрольні VS Energy обленерго за фіктивними операціями перерахували понад 1,65 млрд грн на підприємства групи. Після чого частина коштів була легалізована шляхом придбання рухомого та нерухомого майна», — йдеться в матеріалі.
Також наголошується, що, на думку слідства:
- Бабаков забезпечував лобіювання інтересів злочинної групи;
- Гінер — необхідні заходи щодо фінансування її діяльності;
- Воєводін «організовував силовий супровід» процесів заволодіння активами.
Крім того, акцентують аналітики, за матеріалами суду «організатори протиправної діяльності, а також учасники групи компаній VS Energy» тривалий час вчиняли і досі здійснюють «системні заплановані заходи, спрямовані на шкоду та підрив суверенітету» України. А крім того:
- її територіальної цілісності й недоторканності;
- обороноздатності;
- державної, економічної чи інформаційної безпеки.
Крім цього, зазначається, їх викрито у колабораційній діяльності, серед іншого — в публічному запереченні здійснення збройної агресії Російською Федерацією проти України.
Коментарі - 6
Все вірно, стратегічні галузі та підприємства не повинні бути у власності громадян країни-агресора та олігархів. DTEK і відокремлені підрозділи цієї структури теж треба переглянути та інші подібні підприємства, а не розповідати казки, що держава неефективний власник.
Як зазначають на сайті міністерства, це другий позов за новим механізмом, передбаченим законом «Про санкції».
Конфіскація передбачена законом України «Про санкції», має винятковий характер і може застосовуватися тільки під час дії воєнного стану до осіб, які значною мірою сприяли збройній агресії проти України.
«Мін'юстом проведена копітка робота, щоб виявити нерухоме майно, транспортні засоби, корпоративні права, що прямо або побічно належать Віктору Януковичу, і зібрати достатню і беззастережну інформацію, яка стала підставою для звернення до суду із заявою про застосування санкцій щодо стягнення в дохід держави знайдених активів. Тепер всі зусилля спрямовані на забезпечення належного представництва держави в суді та на результат, за яким на активи Віктора Януковича буде звернено стягнення», — йдеться в повідомленні.
Закон про санкції встановлює стислі терміни для розгляду конфіскації: 10 днів — в суді першої інстанції та 5 днів — в апеляційній. Тому рішення по Януковичу має бути вже в грудні.