Президент України Володимир Зеленський представив учасникам G20 пропозиції України щодо досягнення миру з РФ, які складаються 10 пунктів. Про це йдеться в повідомленні Офісу президента.
«Формула миру». Зеленський озвучив пропозиції України представникам G20 (відео)
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Промова Зеленського
Президент зазначив, що Україні «доведеться воювати ще деякий час…» Але, за його словами, варто спробувати реалізувати українську формулу миру, «щоб зберегти тисячі життів і вберегти світ від нових дестабілізацій».
Він наголосив, що прагне, «щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права, а не «абияк».
За словами Зеленського, очевидно, що словам Росії довіряти неможливо, і не буде жодних «Мінськів — 3», які Росія порушить одразу ж після укладення.
Десять пропозицій Зеленського
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.
Читайте: ООН ухвалила резолюцію про відшкодування Україні збитків, завданих Росією
«Зернова ініціатива»
Крім того, Зеленський наголосив на необхідності безстрокового продовження «зернової ініціативи», а також закликав розширити її ще на два порти у Миколаївській області.
«Ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове подовження, незалежно від того, коли закінчиться війна. Право на їжу — це фундаментальне право кожної людини у світі», — зазначив він.
За словами очільника держави, Україна з липня експортувала понад 10 млн тонн продовольства морським шляхом.
«Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти, зокрема на порти Миколаєва та Ольвія у Миколаївській області», — підкреслив він.
Крім того, президент закликав усі країни, зокрема лідерів G19, приєднатися до ініціативи з допомоги продовольством найбіднішим верствам населення.
Коментарі - 15
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/188602/
РФ считает происходящее специальной военной операцией. Украина и весь западный мир считают происходящее немотивированной агрессией со стороны РФ. Как можно требовать «фиксации окончания войны», если на официальном уровне происходящее войной не называет ни одна из вовлеченных сторон?
Наши же - называют это войной и ничем иначе. Собственно и в статье выше — «Він наголосив, що прагне, «щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права»
Поможете?
это вы начитались приключенческих книжек 18 века…
в законодательстве — вводится военное положение. Оно было введено 24.02.2022 указом президента.
помог ? нет ? вы ожидали чего-то торжественного и красивого ,а не просто указа ? ну… так бывает.
https://zakononline.com.ua/documents/show/154377___597116
Стаття 14. Стан війни. Воєнний час
Стан війни оголошується у разі воєнного нападу (агресії) на Україну та при необхідності виконання міжнародних договорів по спільній обороні від агресії і відміняється після укладення мирної угоди з протилежною воюючою стороною.
З оголошенням стану війни або початком воєнних дій настає воєнний час. Початком воєнного часу є день і час оголошення стану війни або воєнного нападу (агресії) на Україну. Кінцем воєнного часу є оголошений день і час припинення воєнних дій.
…
Стаття 15. Воєнний стан
Воєнний стан вводиться в окремих місцевостях або на всій території України у випадках оголошення стану війни або загрози воєнного нападу (агресії).
Возможно, будучи русскоязычным, вы не понимаете разницы между понятиями «стан війни» и «воєнний стан». Но она есть. ¯\_(ツ)_/¯
остальное — словоблудие.
Чтобы можно было осуществить фиксацию окончания войны, нужно сначала осуществить фиксацию её начала. Посредством объявления в Украине состояния войны. И верховный главнокомандующий решает, что фиксацию начала войны делать не надо. Стало быть, и фиксации окончания он не дождется.
вторая мировая формально длится до сих пор . Да и корейская — тоже…