Нафтогазова держкомпанія Саудівської Аравії Saudi Aramco знизила грудневі відпускні ціни на нафту для країн Азії, для США зберегла, а для Європи в основному підвищила. Про це пише enkorr.ua з посиланням на Bloomberg.
Saudi Aramco знизила ціни на нафту для Азії й підвищила для Європи — Bloomberg
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Для Азії Aramco знизила ціни на „середні“ й „важкі“ сорти нафти до найнижчого рівня щонайменше за дев'ять місяців. Компанія в основному підвищила ціни для європейських покупців, яким може стати важко знайти альтернативні постачання після введення майже повного ембарго на імпорт з Росії», — повідомляє агентство.
Так, для Азії вартість нафти сорту Super Light було залишено без змін, Extra Light — підвищено на $0,1 за барель, Light — знижено на $0,4, Medium — знижено на $0,8, Heavy — знижено на $1,2.
Для північно-західної частини Європи для нафти сорту Extra Light ціни було підвищено на $0,7 за барель, для Light і Heavy — на $0,8, а для Medium — залишено без змін.
Читайте: Saudi Aramco підвищила ціни на нафту для США й знизила для Європи — Bloomberg
Для Середземномор'я ціни на всі сорти було підвищено: для Extra Light і Light — на $0,5, для Medium — на $0,2. А для США ціни на всі марки залишились без змін, повідомляє агентство.
«Фізичні ринки дуже напружені, а паперові ринки оцінюють погані економічні новини й ризики рецесії», — описав агентству ситуацію генеральний секретар Міжнародного енергетичного форуму Джо Мак-Монігл.
Передісторія
Як писав «Мінфін», Саудівська Аравія та інші члени ОПЕК+ домовилися знизити видобуток нафти на 2 млн барелів на добу, випливає із повідомлення на сайті організації. Це найбільше скорочення видобутку з початку пандемії.
Чиновники США намагалися дипломатичними шляхами переконати союзників у регіоні Перської затоки чинити опір скороченню видобутку, говорили обізнані джерела Bloomberg.
Saudi Aramco — національна нафтогазова компанія Саудівської Аравії, її засновано 1933 року. Компанія представлена на трьох основних світових енергетичних ринках: Азії, Європи й Північної Америки. Штат перевищує 70 тисяч людей.
Коментарі - 2
За словами керівника моніторингової групи Інституту чорноморських стратегічних досліджень Андрія Клименка, ракетний крейсер РФ «Варяг» та великий протичовновий корабель «Адмірал Трибуц» 6 листопада рухалися через Сінгапурську протоку до місця базування у Владивосток.
При цьому зазначено, що в Середземному морі судна перебували з 2 лютого. Їх завданням було зайти в Чорне море для обстрілів України.
«Бачите літери „Z“ та „V“ на трубах? Це, як в старому анекдоті: „Не знадобилося“… І все через Туреччину з її протоками. А очікували 9 місяців… Втомилися, ремонтуватися було ніде, екіпажі здичавіли», — йдеться в повідомленні.