Сьогодні, 6 листопада, Диспетчерський центр НЕК «Укренерго» надав операторам розподільчих мереж (обленерго) обсяги для обмеження електропостачання для споживачів у м. Київ, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській областях. Про це йдеться у повідомленні Укренерго.
6 листопада 2022, 10:22
Укренерго продовжує відключення електроенергії: де сьогодні не буде світла
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Відключення
Як зазначено у повідомленні, введено в дію графіки погодинних відключень.
Нагадаємо
Під час дії графіків погодинних відключень знайти інформацію про відключення саме для вашої області або міста ви можете на сайті, в особистому кабінеті, або в соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).
Посилання на сайти обленерго
Обмеження споживання необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, забезпечити стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 47
8−12 годинні відключення у Житомирі, Черкасах, Кропивницькому та Дніпрі показують, що через них уже не працюють магістральні ЛЕП від наших АЕС. Тому Київ, Чернігів, Полтави, Суми просто відрізані від енергосистеми як західної України, так і можливих постачань із ЄС.
У Харкові ситуація дивна. Навколо нього області з 6−12-годинними відключеннями, тому Харків уже енергоострів, але відключення маленькі. Чомусь Харкову лише трохи обстріляли Зміївську ТЕС та центральну підстанцію, але якщо по них ударять, то у Харкові буде жорсткішим за Київ. Договірняк?
Схоже на Одесу. 12-годинний графік відключень запланував як для енергострову, але поки що не введений в дію. Це означає, що Одеса вже відрізана від Південноукраїнської АЕС. Поки що там нормальна ситуація за рахунок великих сонячних станцій та дивовижних постачань електроенергії з Придністровської ТЕС. Нагадує також договірняк.
На західній Україні не так драмматично, як правило, 4−5 годинні графіки відключень. Однак 8-годинний графік у Тернополі показує, що найбільші підстанції сильно пошкоджені і там.
Тренд споживання електроенергії зазвичай збігається із трендом регіонального ВВП. На північному сході України найімовірніше -50% регіонального ВВП. На півдні -25% ВВП. На заході -15% ВВП. Це нова хвиля глибокої рецесії
З таким успіхом заходите на будь-який канал русні чи на будь-який сайт і там черпаєте інформацію про знищену інфраструктуру, про законні обстріли міст (бо так робили ж США. а чому ми не можем), про те, що ось, ось буде крах всього чого можна)
Виїжджала я ще тому, що енергетика може швидко перестати основною метою ударів, якщо почалася війна з інфраструктурою. Можу наслідувати удари по сортувальних вузлах залізниць та нальоти Шахідів на заправні станції автомобілів. Заправка автомобіля може стати легко смертельним номером. Якщо Шахід залетить, то згорить не лише заправка, а й усі машини на ній. Просто поки що не тотальна війна, але якщо ви подивіться, як у Сирії було, то там часто навколо іншої заправки було під 50 небіжчиків. Питання, наскільки люди зійшли сума, але вони поступово сходять.
Краще звалити, доки не ввімкнувся повний total war
А так точно линяйте. Кличко з відбитою головою точно не впорається із кризою такого масштабу. Причому цей ідіот ще вирішив, що енергетик. Адже це він склав ідіотські графіки по Києву, які не враховують навіть денні коливання споживання на 40%.
Я вот не понимаю «московских электриков». Они убеждают нас что будет *** ? И что ? кто может — поедет в польшу. кто нет — в село или на дачу. Так и пересидим. Волшебной кнопки «закончить войну» у нас все равно нет — мы же не путин. Так к чему эти боты…
Друге об'єктивне джерело — це Інститут Війни (ISW), там веде блог проукраїнський активіст, але він військовий експерт та його політичні погляди одне, а рішення інше.
За фактом ISW бере свідчення про удари від Рибаря по його картах. Рибар — це OSINT, тобто розвідка за відкритими джерелами. Якщо є відео або фотодоказ ураження об'єкта, він наносить на карту.
ISW перевіряє звіти Рибаря та публікує свій. Тому це друкують і наші ЗМІ та CNN та Foxnews
Гарного вам вечора зі світлом та мирного неба нам усім. Сподіваюся, що і в мене через 15 хвилин з’явиться світло
Там майже кожен твіт — пшик в перемішку з брехньою.
До речі цей фрік також і військовий і політичний експерт, а також електрик в 5 поколінні)0)
Щоправда Рибаря краще читати після перевірки ISW
https://t.me/rybar/40661
А ще «Удари по інфраструктурі — звичайна законна мета під час війни. США бомбардували інфраструктуру Німеччини в 1945, а потім бомбардували цивільну» — геніально)
У мене не перекладач, а спеллчекер Гугл. І він мені підказує, що 90% тут закінчили з двійками навіть початкову школу, оскільки пишуть українською з орфорграфічними помилками. Причому багато хто вважає, що їхній суржик це і є стандартом української мови.
А так описки і маю можливі. Т9 з мобіли, не завжди те слово вибираєш
Фактично зараз Київ постачається від ТЕЦ-5 та Трипільської ТЕС, які працюють на 25% потужності після обстрілу, видаючи близько 600 МВт. Взимку споживання Києва з областю зазвичай досягає в піках 3 гігават, оскільки у багатьох лише електричне опалення. Зараз запит із Києва та області приблизно 1,5−2 гігавати. Також не працює опалення у 25% квартир. Це потенційно запит на ще позаплановий 1 гігават взимку.
Влада вже досить відкрито починає говорити про евакуацію Києва. І питання тут не подальших обстрілів. Питання в сезонному зростанні споживання електроенергії, яке буде ще вищим, ніж у 2021 році через те, що близько ¼ будинків можуть не мати доступу до центрального опалення.
Я особисто чекаю на розпродаж квартир у Києві в грудні. Правда планую брати на хвилі паніці і не дорожче за ½ поточної ціни, бажано навіть 1/3.
Уменя тут знакомые паркоместо за ¼ от довоенной цены пытаются продать, пока без успешно.
Якісь договорняки явно обговорюються і видно, що закладено відновлення на протязі 2 років. Однак, це хороша інвестиція купити житло за 1/3 ціни з урахуванням відновлення ціни через 2 роки. Фактично 30% річних у валюті.
Договорняки точняк. Просто народу ссати у вуха, а роблять під столом зовсім інше.
Усі ці ритуальні танці з «відходом із Херсона» нагадують, що під якісь умови договірняку рашкіни діти залишають Херсон. З воєнної точки зору їм залишати його не потрібно. Там 40 тисяч їхніх солдатів, у місті великі склади у підвалах житлових будинків. Та й сам міський бій із чеченцями нам коштуватиме дуже дорого. Проте у Херсоні руські збирають монатки. Дуже схоже на договірняк.
Якісь договорняки явно обговорюються»
Згоден з вашою думкою, що дуже схоже на якийсь договірняк. Росіяни зараз можуть дуже легко добити нашу енергосистему, розбити остаточно її на острівці і загасити
І в країні просто зупиниться все- на всій країні пропаде опалення, вода , зупиниться остання промисловість , зупиниться залізниця , транспорт, виробництво продуктів, хліба, почнеться голод. Все населення країни елементарно залишаться без роботи і без засобів до існування .
Але рашисти чомусь як то вибірково знищують об'єкти енергетики, і не добивають енергетику, як ніби дійсно є якийсь великий договірняк.
А напередодні виборів в Америці, де швидше за все демократи з тріском програють і , як наслідок, можливе зменшення фінансування України, плюс ще якісь дивні маніпуляції з Херсоном і все це разом тільки підсилює думку про якийсь можливий договірник
Як заявив у коментарі The New York Times директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук, є ризик втрати усієї системи електропостачання у разі завдання Росією нових ударів по критичній інфраструктурі.
За його словами, повідомлення про те, що електромережа знаходиться на межі відмови, столична влада отримає за 12 годин. Якщо справа дійде до цього, зазначив Ткачук, «ми почнемо інформувати людей і просити їх поїхати».
Йдеться про ситуацію, коли в місті не буде ні електрики, ні водопостачання, ні водовідведення.
Наразі ж у столиці все контрольовано і причин говорити про надзвичайну ситуацію немає, додав Ткачук вже після виходу публікації, про що йдеться на сайті КМДА.
«Система цивільного захисту має бути готова до різних варіантів, але це не означає, що ми зараз готуємося проводити евакуацію. Щоб реагувати правильно, ми мусимо мати план на всі можливі випадки… Причин для розмов про евакуацію наразі немає», — наголосив Ткачук.
«Енергетичній інфраструктурі України завдано серйозної шкоди. Для підтримки доступу до електроенергії та опалення 17 країн ЄС надіслали 500 електрогенераторів в Україну через механізм цивільного захисту Євросоюзу», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що допомогу надали: Словенія, Словаччина, Ірландія, Австрія, Швеція, Іспанія, Німеччина, Італія, Данія, Фінляндія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Люксембург, Кіпр, Польща та Франція.
Респект!
А вот еще: Скоріше за все, завтра в Києві не працюватимуть графіки через екстрені відключення світла, — CEO Yasno.