Національний банк анулював ліцензії 13 небанківським фінансовим установам та виключив з реєстрів 10 фінансових установ. Відповідні рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 3 листопада, повідомляє пресслужба НБУ.
НБУ анулював ліцензії 13 небанківським фінустановам
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Так, на підставі власних заяв анульовано усі наявні ліцензії:
- ТОВ «Арес Капітал»;
- ТОВ «Інфінансˮ;
- ТОВ «КФ.ЮАˮ;
- ТОВ «Омега-Фінанс»;
- ТОВ «ФК «Аландˮ;
- ТОВ «ФК «Альма»;
- ТОВ «ФК «Інтайм Фінанс»;
- ТОВ «ФК «Монті».
Крім того, на підставі отриманих заяв від перших семи з вказаних компаній ці небанківські установи виключено з Державного реєстру фінансових установ.
Також АТ «Мотор Січ» виключено з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, у зв’язку з відсутністю чинної ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг.
Крім того, окремі ліцензії на підставі отриманих заяв анульовано:
- ТОВ «ФК «Прайм Фінанс» — ліцензію на надання гарантій;
- ТОВ «Факторингова компанія «Фонд боргових зобов’язань» — ліцензію на надання гарантій;
- ТОВ «ФК «Елаєнс» — ліцензію на надання послуг з фінансового лізингу.
Читайте також: НБУ запровадив спрощений порядок анулювання ліцензій для страховиків
Крім того, Нацбанк відкликав (анулював) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг КС «Гаранта-Л.К.» та КС «Партнер-Плюс» та виключив ці кредитні спілки з Державного реєстру фінансових установ на підставі їх власних заяв.
Обсяг активів КС «Гаранта-Л.К.» станом на 1 жовтня становив 1,03 млн грн (0,067% від загального обсягу ринку кредитних спілок), зобов’язання — 105 тис. грн (0,012% від загального обсягу ринку кредитних спілок), у тому числі 105 тис. грн — зобов'язання, на які не нараховуються проценти.
Обсяг активів КС «Партнер-Плюс» станом на 1 жовтня становив 996,65 тис. грн (0,065 % від загального обсягу ринку кредитних спілок), зобов’язання — 23,16 тис. грн (0,003 % від загального обсягу ринку кредитних спілок).
КС «Гаранта-Л.К.» та КС «Партнер-Плюс» мали по одній ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.
Коментарі - 3
«Поки Національний банк України друкує обмежену кількість купюр, тиск на гривню буде мінімальний. Це ми побачили останні кілька місяців, коли була організована фінансова підтримка України наших партнерів. Ми отримуємо понад 4 мільярди доларів щомісяця, що також дозволяє зменшити тиск на курс гривні», — пояснив Фурса для «Еспресо».
Інвестиційний банкір підкреслив, що дуже важлива допомога Україні від західних союзників.
«Наступного року так само, якщо ми будемо отримувати фінансову допомогу, то зможемо втримати курс гривні. Фінансова допомога дозволить нам, навіть при великому дефіциті бюджету, уникнути значного тиску на національну валюту», — додав Фурса.
Как мы видим след статья о том
Что 3 лрд не дошли