Україна буде змушена взимку імпортувати вугілля чи електроенергію. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, пише Ліга.
ДТЕК: Україна не зможе пройти зиму без імпорту вугілля чи електроенергії
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
За його словами, зараз споживання вугілля дещо скоротилося, тому що багато теплових станцій пошкоджено через обстріли. Але в міру повернення їх до роботи запаси палива скорочуватимуться.
«Якщо зараз відновляться всі електростанції чи більшість із них (деякі станції не піднімуться) і почнуть працювати як до масованих обстрілів, вугілля буде швидко спрацьовуватися. У країні дефіцит вугілля. Тому ми або будемо це вугілля імпортувати, або купувати в Європі електроенергію. Без цього складно пройти зиму», — розказав Сахарук в інтерв'ю.
Читайте: Україна протестувала імпорт електроенергії з Європи
За його словами, зараз приблизно половину всієї електроенергії в Україні виробляють атомні електростанції, 25−35% — теплові, а решту — гідроелектростанції, теплоелектроцентралі та відновлювальні джерела енергії.
Нагадаємо
10 жовтня російська армія обстріляла українські енергетичні об'єкти, внаслідок чого в окремих областях почалися перебої з електропостачанням та мобільним зв'язком.
Після цього Україна оголосила, що з 11 жовтня припиняє експорт електроенергії до Європи з метою стабілізації своєї енергосистеми.
Зараз потужність імпорту обмежена на рівні 500 МВт, але Україна просить Євросоюз збільшити його до 1000−1500 МВт.
Коментарі - 22
Фінансування включатиме проекти з термінової реабілітації енергетичної інфраструктури України, інформує прес-служба швейцарського уряду.
https://glavcom.ua/pub/pdf/49/4935/221_smygal.pdf?fbclid=IwAR0vUI8xul6FiviMxVwGt5h1t7DbTKKvyC3YMljY4a0fBAHVngWyIKlMEtc
До речі, Швейцарія — це лише частина Європи!
Однак, поки що допомагає тільки населення України, яке постійно відключають від електроенергії!
А за якою ціною здійснюватиметься імпорт електроенергії?
Що буде з розміром рахунків за імпортовану електроенергію для населення і промисловості?
Що станеться з вітчизняною металургією і хімією?
Нарешті, який передбачається валютний курс?
Винос енергетики йде у режимі нон-стоп. Лише за цю ніч половину Кривого Рогу винесли. Зруйнувати можна підстанцію за 1 день, а ось будувати її 1 рік.
Все, що ми можемо зробити, так це також щось підірвати з енергетики у росіян, але що йдеться до блекауту України очевидно.
Генератори? Найбільший мобільний генератор розміром із вагон не більше 100 кВт. Це не більше 50 квартир, які навіть не користуються електричними обігрівальними приладами.
Я б охоче була оптимістом, якби припинився винос енергетики, але він триває потужно по «чорних понеділках» виносом відразу груп найбільших об'єктів енергетики і посеред тижня довбають підстанції великих міст. У нас всього 50 великих об'єктів генерації та підстанції. Таким темпом руйнування вони до Нового Року не доживуть.
Пора вже себе не заспокоювати, а зайнятися справою, тобто купити важливі речі як:
1. Буржуйка та дрова. Винести скло у вікні та вставити трубу. Робити у грудні це холодніше.
2. Акумуляторна станція не менше ніж на 12 годин
3. Бензиновий генератор
4. Газова плита
5. Сонячна батарея
6. Старлінк
Цим треба займатися, а не тішити себе байками Арестовича, у якого «останні ракети» вже вчетверте. Я навіть сказала б, що в нас проблема «колективний Арештович» у кожного в голові, що робить відрив від реальних ризиків.
По-друге, ЄС вже надав 1000—1500 Мвт та у нього є вільні потужності для цього чи Україна лише просить?
По-третє, яка ціна прохання? Так, ціна електроенергії в Європі 300−350 евро/МВт-ч! При цьому ДТЕК не згодна з ціною 80−85 евро/МВт-ч на внутрішньому ринку і вимагає її підвищення. Зрозуміло!
https://ru.interfax.com.ua/news/economic/868106.html
Основна проблема імпорту електрики, що у нас розбиті мережі, тож доставити ми не можемо навіть із АЕС усю генерацію.
Щодо вугілля, то він просто закінчуватися почав ще з початку жовтня і до всіх обстрілів. Просто Уряд хоче, щоб ДТЕК працював на збиток на соціальних тарифах населення, а ДТЕК тоді пропонує Уряду самому і вугілля купувати. Причому шантаж ДТЕК є сильним, т.к. на початку жовтня вони мали 50% від місячної норми вугілля.
Таку думку в ефірі телемарафону озвучив політолог Ігор Рейтерович.
За словами експерта, енергетичний «Рамштайн» для України не буде діяти з такими затримками, які спостерігаються з поставками військово-технічної допомоги.
«Він звичайно запрацює швидше навіть ніж „Рамштайн“, який стосувався озброєння, з однієї простої причини. Давайте згадаємо, що напередодні широкомасштабного вторгнення українська система була відключена від системи загальної Російської Федерації і перенаправлена на систему саме Європейського Союзу. Тоді був зроблений такий тест, він показав що все працює. Немає якихось там принципових розбіжностей і проблем, які не дозволяють нам діяти в рамках цієї європейської енергетичної системи. Тому вже зараз поставки якоїсь електроенергії можуть відбуватися в оперативному порядку. Залежно від того, які у нас потреби є. І наскільки мені відомо, такі поставки вже були. Зокрема Польща це робила. Зрозуміло, що вони більшою мірою поки стосується більш західних регіонів України. Але, знову-таки, оскільки у нас єдина енергосистема, якщо туди буде йти додаткова якась енергія, можна буде тоді її перекидати на інші області», — зазначив Рейтерович. За словами політолога, Україна отримає якийсь запас засобів, які необхідні нашим енергетикам, щоб оперативно виправляти пошкодження енергетичної інфраструктури.
Експерт наголосив, що Європа зацікавлена в стабільній роботі енергетичної системи України.
«У тому числі через те, що у нас є певний взаємозв'язок. Та й колись ми їм давали енергію, коли їм треба було. І тепер їхня черга допомагати нам, перекидати якісь залишки цієї енергії, надлишки, які у них є, для того щоб ми тримали свою систему в певному балансі. Тому я думаю, що тут якраз не буде це все розтягнуто в часі. … Це питання зараз навіть більш важливе в якихось моментах, ніж питання конкретно військово-технічної допомоги. Чому що це теж гуманітарна і національна, за великим рахунком, безпека. Якщо Україна в цьому зможе вистояти, вона відповідно вистоїть на полі бою», — додав він.
На думку Рейтеровича, допомога в енергетичній сфері буде збільшуватися, і зрештою Україна прийде до того, що російські атаки перестануть завдавати такої шкоди.
«Рано чи пізно ми прийдемо до такої ситуації, до певного балансу, що скільки б росіяни не носили удари, це не буде дуже сильно (принаймні, так як зараз) впливати на нашу систему. Це об'єктивно. У них ракет більше не стане, а ось у нас засобів, щоб ці ракети збивати, стане більше», — упевнений він.
Про це під час брифінгу заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
«У нас ще є запас міцності. Якщо коротко — не дочекаються… Вони намагаються розділити українських споживачів і українську генерацію, зруйнувати потоки, високовольтні лінії та підстанції насамперед», — зазначив він.
За його словами, здійснюються максимальні кроки, щоб цю частину енергооб'єктів захистити.
Харченко додав, що є певна частина обладнання, яке у світі не виробляється завчасно. Вона виробляється і встановлюється тільки під замовлення, на це потрібно від 6 до 18 місяців. Однак в Україні, навіть попри значні руйнування, ситуація контрольована.
«Але, ми не в глухому куті. Енергетики знають, що робити та здійснюють заходи, щоб відновлювати й таке обладнання», — сказав він.
За його словами, Україна відчуває енергетичну підтримку міжнародних партнерів у наданні обладнання. Однак поки необхідності залучати європейських енергетиків немає, тому що й українські серйозно підготовлені.