Британська нафтогазова компанія Ithaca Energy Ltd., що належить ізраїльській Delek Group Ltd., 2 листопада почала приймати заявки від інвесторів на купівлю акцій у рамках IPO на Лондонській фондовій біржі (LSE). Про це повідомляє Bloomberg.
Нафтогазова Ithaca Energy готує друге найбільше IPO року в Лондоні
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Ціновий діапазон акцій складає 250−310 пенсів за папір. Раніше Delek заявляла, що має намір продати принаймні 10% акціонерного капіталу Ithaca Energy.
Таким чином компанія може залучити до 310 млн фунтів стерлінгів ($357 млн) і отримати ринкову оцінку в 3,1 млрд фунтів.
Розміщення може стати другим найбільшим для LSE цього року після IPO китайського виробника вітряних турбін Ming Yang Smart Energy Group Ltd., за оцінкою Bloomberg.
Ming Yang Smart Energy провела лістинг через програму співпраці LSE з майданчиком у Шанхаї та залучила $757 млн.
Читайте: Найбільше IPO у 2022 році. Підрозділ AIG залучив $1,7 мільярда
Ithaca Energy спочатку планувала залучити до $1 млрд у ході IPO, проте знизила ціновий діапазон через волатильність на фондових ринках та погіршення ситуації у глобальній економіці, повідомили інформовані джерела Bloomberg.
Прийом заявок від інвесторів на купівлю акцій Ithaca Energy триватиме до 8 листопада. Дебютні торги призначено на 9 листопада.
Delek оголосила про викуп Ithaca Energy, яка веде геологорозвідку в Північному морі, за $1,24 млрд з урахуванням заборгованості у 2017 році.
Ринок IPO
Цього року у світі спостерігається спад первинних розміщень через ситуацію в Україні, прискорення інфляції та зростання відсоткових ставок — ці фактори створюють підвищену волатильність на ринках, що ускладнює проведення IPO.
За даними платформи Dealogic, яка відстежує дані про лістинги з 1995 року, поточний рік став гіршим для американського ринку IPO за останні два десятиліття.
Цього року компанії залучили лише близько $18 млрд проти $231 млрд за той же період 2021 року. До виходу Corebridge на біржу найбільшим IPO 2022 вважалося розміщення приватної інвестиційної компанії TPG, яка в січні залучила $1,1 млрд.
Читайте також: Як заробити на IPO іноземних компаній
Через нестабільність на ринках від планів цього року вийти на біржу відмовилися соцмережа Reddit та розробник програмного забезпечення ServiceTitan.
Азіатська страхова компанія FWD Group також перенесла дату запланованого IPO на початок 2023 року.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що кожна друга технологічна компанія, яка провела IPO у 2021, втратила більш ніж половину вартості.
З 53 компаній, що вийшли на ринок через IPO або прямий лістинг минулого року, 50 торгуються за ціною, нижчою від початкової. Більша частина з них втратили понад 50%.
Коментарі