Міністри закордонних справ європейських країн у понеділок обговорять передачу іранських безпілотників Росії та можуть дійти політичної угоди про майбутні санкції, пов'язані з такою діяльністю. Про це повідомляє Reuters із посиланням на двох дипломатів.
Міністри ЄС обговорять постачання іранських безпілотників до Росії та майбутні санкції
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Подробиці
В Україні останніми тижнями відбулася серія атак з боку Росії з використанням іранських безпілотників Shahed-136. При цьому Іран заперечує постачання своїх дронів-камікадзе до РФ.
Три безпілотники атакували смт Макарів Київської області рано вранці у четвер, 13 жовтня. Офіційні особи заявили, що критичні об'єкти інфраструктури вражені дронами-камікадзе іранського виробництва.
За словами дипломатів, було проведено аналіз активності безпілотників, і ця тема стоїть на порядку денному.
Дипломати заявили, що, хоча угода про нові списки санкцій у понеділок неможлива, може бути досягнуто політичної угоди, яка прокладе шлях до санкцій на пізнішому етапі.
У понеділок ЄС уже збирається запровадити заборону на поїздки та заморозити активи приблизно 15 іранців, причетних до репресій в Ірані, які розпочалися минулого місяця. Тоді смерть 22-річної Махси Аміні, затриманої поліцією, спричинила масові протести в країні.
Читайте також: Швейцарія запровадила проти Росії нові санкції
Франція та Німеччина ясно дали зрозуміти, що вони вважають нові санкції щодо безпілотників, які використовуються Росією, також необхідні, і що передачу дронів слід розглядати як порушення резолюції Ради Безпеки ООН 2231.
Резолюція 2231 схвалила ядерну угоду 2015 року між Іраном та шістьма державами — Великобританією, Китаєм, Францією, Німеччиною, Росією та США, — яка обмежила діяльність Тегерана зі збагачення урану, ускладнивши розробку Іраном ядерної зброї та скасувавши міжнародні сани.
Санкції з боку США
За даними Reuters, Сполучені Штати в п'ятницю попередили, що можуть запровадити санкції проти людей, країн і компаній, які постачають боєприпаси Росії або підтримують її військово-промисловий комплекс, оскільки Вашингтон прагне посилити тиск на Москву через війну в Україні.
Читайте також: Evraz, горілка та ікра: Нова Зеландія розширила санкції проти Росії
Заступник міністра фінансів Уоллі Адейемо на першій у своєму роді зустрічі з офіційними особами з 32 країн і США для обговорення санкцій щодо Росії ясно дав зрозуміти, що Вашингтон готовий вжити заходів проти тих, хто поза США ухиляється від санкцій Вашингтона.
Офіційні особи на зустрічі, в якій брали участь представники країн ЄС, Канади та Південної Кореї, обговорили додаткові кроки, заплановані проти військово-промислового комплексу Росії, та наслідки низки санкцій, запроваджених Вашингтоном та його партнерами у зв'язку із вторгненням РФ до України.
Коментарі - 4
Про це заявив військовий експерт та екскомандувач Аеромобільних (Десантно-штурмових) військ України Іван Якубець в ефірі «Еспресо».
«Треба політичне рішення з цього питання. Не допустити, щоб РФ могла закупити ці 2,4 тис. дронів в Ірані. Іран іх випускає разом з іншими країнами — це Сирія, є відомості щодо Таджикистану», — сказав експерт.
Якубець наголосив, що необхідно вжити заходів, щоб шляхи отримання комплектуючих були перекриті.
«Можна завдати і превентивного удару силами НАТО. „Шахіди“ використовують не як військовий засіб, а як засіб терору проти мирних громадян. Це передбачає можливість удару по заводу, який виробляє такі засоби. Такий механізм використовували проти Сирії. Таким чином, ми можемо зменшити шкоду від цих безпілотників», — пояснив свою думку він.
Такий висновок зробив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
«Використання Shahed-131 вже більш ніж очевидно. Номер 431, іранська копія китайського двигуна MDR — 208, який в свою чергу був скопійований з британського AR731, — все це говорить, що Росія стала використовувати менші БПЛА», — зазначив \ксперт.
На думку Коваленка, це було очікувано, адже Shahed-136 серійно не вироблявся в Ірані, а є кустарним, дрібносерійним виробництвом дронів.
Експерт додав, що росіяни використовують в Україні кілька типів іранських БПЛА. Shahed-136, Mohajer-6, Yasir і Ababil-2, а тепер вже і Shahed-131.
«Україна не просто утилізує „другу“ армію в світі, але і всіх її союзників. Наприклад, Ірану. Що тут скажеш, Ізраїль і Саудівська Аравія повинні нам бути вдячні», — зазначив Коваленко.
Какой вы там дефицит вы ожидаете не ясно, т.к. эти двигатели там делают тысячами, т.к. их там пихают во много что. На них же летаю Arabil-3 и Qods Mohajer, которые тоже в нашем небе. Они корректирую удары Шахидов.
Иран уже 40 (!) лет под жесткими санкциями у них там локализовано все уже до от производства наперстков до баллистических ракет. Детали едут к ним из Китая.
И в реале нам нужно опасаться их нового БПЛА Араш, т.к. он намного более мощной головой на 120 кг тротилла и у него встроенная функция уничтожения ЗРК. Если его облучить РЛС, то он начинает на нее наводится. Если РЛС выключить, то полетит на изначальную цель.