За попередніми даними, міжнародні резерви України станом на 1 жовтня становили $23,93 млрд, зменшившись у вересні на 5,9%. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.
Міжнародні резерви зменшились за місяць на 5,9% — НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Зменшення резервів відбулося з огляду на продаж валюти Національним банком на міжбанківському ринку, у тому числі для забезпечення оборонних потреб та платежів українців за кордоном.
«Водночас стійкі надходження від міжнародних партнерів і надалі дають змогу утримувати міжнародні резерви на достатньому рівні, попри повномасштабну війну», — зазначили в НБУ.
Нацбанк минулого місяця продав на валютному ринку $2,78 млрд, а викупив до резервів — $39,4 млн. У підсумку чистий продаж валюти Національним банком у вересні становив $2,74 млрд.
Упродовж вересня надходження валюти на рахунки уряду в НБУ становили $2 млрд. З них $1,5 млрд надійшли через трастовий фонд Світового банку від США, $482,1 млн — від Європейського союзу, $51,7 млн — від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), номінованих у валюті.
Уряд сплатив у вересні на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $65,1 млн, Зокрема, $63 — на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами, а $2,1 млн — на обслуговування валютних ОВДП. Крім того, $624,6 млн Україна сплатила Міжнародному валютному фонду.
НБУ також зазначив, що переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют призвела до зменшення їх вартості на $115,5 млн.
«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку», — додав регулятор.
Коментарі - 8
https://minfin.com.ua/blogs/ferox/194387/
Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк, передає 24 канал.
«У середньому на війну ми витрачаємо близько 130 мільярдів гривень, це величезна сума, ми в мирний час витрачали стільки на все. До того ж заробляємо ми приблизно 100 мільярдів. Саме тому кожен місяць Нацбанк України за фактом друкує 30 мільярдів гривень», — заявив він.
Нардеп додав, що саме в цьому полягає конфлікт між Національним банком та Міністерством фінансів. За його словами, коли перший друкує гривні, в Україні зростає курс:
«Далі йдуть складні конструкції макроекономічної стабільності».