Рада Євросоюзу затвердила восьмий пакет санкцій проти Росії у відповідь на незаконну анексію території України на основі фіктивних «референдумів», мобілізацію додаткових військ та відкриті ядерні загрози. Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії, включаючи стелю цін на нафту
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Обмеження цін на нафту
Сьогоднішній пакет санкцій означає початок реалізації в рамках ЄС угоди G7 про експорт російської нафти. У той час як заборона ЄС на імпорт російської нафти морем повністю залишається в силі, цінова стеля після її введення дозволить європейським операторам здійснювати та підтримувати транспортування російської нафти до третіх країн за умови, що її ціна залишиться нижчою за заздалегідь встановлену «стелю».
Це допоможе ще більше скоротити доходи Росії, зберігаючи при цьому стабільність світових енергетичних ринків за рахунок продовження поставок. Таким чином, це також допоможе впоратися з інфляцією та зберегти стабільні ціни на енергію в той час, коли високі витрати, особливо підвищені ціни на пальне, викликають серйозне занепокоєння у всіх європейців", — йдеться у повідомленні.
Ця міра перебуває у тісній координації з партнерами по G7. Вона набуде чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів після ухвалення додаткового рішення Радою.
Читайте також: Країни ОПЕК+ погодили різке скорочення видобутку нафти з 2020 року
Експортні обмеження
Введено додаткові експортні обмеження, спрямовані на скорочення доступу Росії до військових, промислових та технологічних товарів, а також її можливості розвивати сектор оборони та безпеки.
Це включає заборону на експорт вугілля, включаючи коксівне вугілля (яке використовується на російських промислових підприємствах), певні електронні компоненти (що використовуються в російській зброї), технічні вироби, що використовуються в авіаційній галузі, а також деякі хімічні речовини.
Додано заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів відповідно до Регламенту проти тортур.
Обмеження імпорту
Було погоджено додаткові обмеження на імпорт на суму майже 7 млрд євро.
Він включає, наприклад, заборону на ввезення в Росію готової продукції та напівфабрикатів зі сталі (з урахуванням перехідного періоду для деяких напівфабрикатів), машин та обладнання, пластмас, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічні продукти та ювелірні вироби не із золота.
Обмеження для державних підприємств
Сьогоднішній пакет санкцій забороняє громадянам ЄС обіймати посади у керівних органах деяких державних підприємств.
Він також забороняє всі операції з Російським морським регістром, додаючи його до списку державних підприємств, на які поширюється заборона операцій.
Обмеження для фінансових та інших бізнес-послуг, ІТ-консультацій
Існуючі заборони на криптоактиви були більш жорсткими шляхом заборони всіх гаманців, облікових записів або послуг зберігання криптоактивів, незалежно від суми гаманця (раніше дозволялося до 10 000 євро).
Пакет розширює спектр послуг, які більше не можуть надаватися уряду Росії чи юридичним особам, зареєстрованим у Росії: тепер вони включають ІТ-консультації, юридичні консультації, архітектурні та інженерні послуги. Вони важливі, оскільки потенційно можуть послабити промисловий потенціал Росії, оскільки вона залежить від імпорту цих послуг.
Запобігання обходу санкцій
ЄС запровадив новий критерій лістингу, який дозволить застосовувати санкції до осіб, які б сприяли порушенням заборони на обхід санкцій.
Читайте також: Німеччина в рамках санкцій заблокувала активи росіян на 4,8 мільярда євро
Додаткові списки санкцій
Додаткові фізичні та юридичні особи були піддані санкціям. Це націлено на тих, хто причетний до російської окупації, незаконної анексії та фіктивних «референдумів» на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.
Сюди також входять фізичні та юридичні особи, які працюють у військовому секторі, такі як високопосадовці та військові чиновники, а також компанії, які підтримують російські збройні сили. ЄС також продовжує переслідувати тих, хто поширює дезінформацію про війну.
Обмежувальні заходи ЄС спрямовані проти ключових осіб, які ухвалюють рішення, олігархів, високопоставлених військових та пропагандистів, відповідальних за підрив територіальної цілісності України.
Поширення обмежень на Херсонську та Запорізьку області
географічне охоплення обмежувальних заходів у зв'язку з визнанням непідконтрольними уряду районів Донецької та Луганської областей України та введенням російських збройних сил у ці райони розширено на всі непідконтрольні уряду райони України у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях.
Коментарі - 3
в оригінальному тексті: «New import restrictions. It includes, for example, a ban on the import of Russian finished and semi-finished steel products»
Заборона імпорту російської продукції зі сталі. Тобто заборона на ВИВЕЗЕННЯ їх з Росії, а не на ВВЕЗЕННЯ в Росію. Заборона на ввезення — це експортні обмеженні.