Саудівська Аравія та Росія наполягають на серйозних скороченнях видобутку нафти напередодні зустрічі організації ОПЕК+ у середу, що, ймовірно, спричинить контрзаходи США. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела, знайомі із питанням.
Саудівська Аравія та РФ наполягають на скороченнях видобутку нафти всупереч позиції США
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
За словами співрозмовників видання, розмір скорочення видобутку ще не узгоджений, але Саудівська Аравія та РФ наполягають на скороченні на 1−2 млн барелів на день або більше — як варіант поетапно протягом кількох місяців.
Аналітики вважають, що ці скорочення, ймовірно, спричинять контрзаходи США.
«Якщо вони (Саудівська Аравія, — ред.) хочуть вищу ціну на нафту, вони чітко зазначили, що збираються домагатися цього, навіть якщо це призведе до однозначної реакції з боку США», — кажуть опитані експертами.
Виробники ОПЕК+ стурбовані тим, що обмеження ціни, заплановане зараз лише Росії, пізніше може стати прецедентом ширшого використання проти інших виробників.
Очікується, що російський чиновник Олександр Новак візьме участь у засіданні у середу та підтримає значне скорочення видобутку, оскільки російська нафта вже торгується з великим дисконтом.
Читайте також: Півсотня країн, що розвиваються, заощадить $160 мільярдів завдяки обмеженню цін на російську нафту
Людина, знайома з обговореннями, сказала, що скорочення будуть зроблені на основі наявного видобутку, а не на рівні квот, які деякі країни-члени ОПЕК+ не змогли виконати через роки поганого управління та недостатніх інвестицій.
«Таке скорочення, ймовірно, матиме великий вплив на ціни, що впали влітку, посиливши шанси демократів на проміжних виборах у США наступного місяця», — пише видання.
Ціни залишаються високими за історичними стандартами, і оскільки ймовірність значного скорочення видобутку стає зрозумілою, нафта Brent, міжнародний еталон, у середу зросла до $91,50 за барель, що на 8% більше, ніж минулого тижня.
Напруженість між Саудівською Аравією, найбільшим у світі експортером сирої нафти, та США, найбільшим споживачем у світі, виникає, коли аналітики попереджають про поглиблення глобальної енергетичної війни, спровоковану вторгненням Росії в Україну.
Коментарі - 4