США приготували новий пакет санкцій проти Росії у відповідь на «часткову» мобілізацію та анексію окупованих територій України, яка, як очікується, буде офіційно «оформлена» найближчим часом. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела.
США мають намір заборонити торгівлю доларом у Росії
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
До чорних списків буде внесено ключові структури Московської біржі — Національний розрахунковий депозитарій (НРД) та Національний кліринговий центр (НКЦ).
НРД — головне «сховище» цінних паперів у Росії — з початку червня перебуває під європейськими санкціями, а його голова Віктор Жидков включений до персональних чорних списків США. НКЦ, який проводить кліринг біржових угод, поки що під санкції не потрапив.
Керівник одного із великих брокерів пояснив, що санкції проти НКЦ призведуть де-факто до зупинки біржових торгів доларом у Росії. Московська біржа стане місцем ходіння валют країн, які не ввели санкції.
«Розрахунки будуть тільки в рублях, всі історії з розрахунками в доларах доведеться припинити», — заявив брокер.
Також у переліку нових санкцій США знаходиться національна платіжна система «Мір», від використання якої під загрозою вторинних заходів вже відмовилися банки Туреччини, а також низка кредитних організацій у Казахстані, Таджикистані та В'єтнамі.
Читайте також: Євросоюз погодив нові санкції, включаючи стелю цін на російську нафту
Крім того, під санкції можуть потрапити Агентство зі страхування вкладів, що гарантує збереження грошей, які тримають фізособи на рахунках, і російські банки, яким загрожує нова хвиля відключень від SWIFT.
За словами джерел, знайомих із планами ЦБ РФ, у разі зупинки біржових торгів курс долара розраховуватиметься на основі угод найбільших кредитних організацій.
Для цього вирішили створити російський аналог Bloomberg — позабіржову платформу, на яку найбільші банки надаватимуть котирування. Курс визначатиметься на підставі котирувань 10 найбільших банків, але сам алгоритм визначення курсу поки що розробляється.
Коментарі - 2