США вимагають від країн ЄС прискорити та збільшити фінансову підтримку України, оскільки МВФ вивчає нові способи надсилання грошей до Києва. Про це повідомляє Financial Times.
США вимагає від Євросоюзу прискорити фінансову допомогу Україні: глава МВФ зустрілася із лідерами ЄС
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Високопосадовці в адміністрації Байдена висловили розчарування в Брюсселі з приводу повільного надання європейської допомоги Києву, заявили чотири чиновники на умовах анонімності.
За їхніми словами, вони також звернулися до Брюсселя із проханням створити «регулярний механізм» фінансової підтримки.
Вашингтон «часто контактував» з Європейською комісією та державами-членами ЄС з приводу необхідності «оперативно надати обіцяну економічну допомогу Україні», сказав один із джерел Financial Times.
«Ми повторюємо наш заклик до всіх партнерів України якнайшвидше надати обіцяну допомогу Україні, збільшити свої зобов'язання та надавати перевагу допомоги у вигляді грантів, а не кредитів», — додав він.
Вашингтон використав зустрічі в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН минулого тижня, щоб закликати європейських партнерів усунути вузькі місця, які утримують гроші, за словами європейського чиновника, знайомого з дискусіями.
Інший представник ЄС заявив, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, щоб наголосити, що Києву необхідно близько 3,5 млрд євро на місяць.
Вашингтон надав Києву економічну допомогу у розмірі $8,5 млрд і запросив у Конгресу ще $4,5 млрд у вигляді грантів.
Тим часом Брюссель виплатив 1 млрд євро із 9 млрд євро, обіцяних у травні. Цього місяця він погодився надати ще 5 млрд євро, але ще не виплатив кошти. Він сподівається виплатити 3 млрд євро, що залишилися, до кінця року.
Читайте також: ООН виплатить грошову допомогу ще 130 тисячам українців
Це відбувається на додаток до кредиту ЄС у розмірі 1,2 млрд євро, наданого раніше цього року, що еквівалентно третинам щомісячних потреб уряду України у зовнішньому фінансуванні.
Глава МВФ провела зустріч із лідерами ЄС
Окремо МВФ вивчає способи збільшення своєї безпосередньої допомоги Києву, одночасно просуваючись до повноцінної програми кредитування, поставивши країну у певні економічні та фінансові умови.
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва також зустрілася з лідерами ЄС у Нью-Йорку, повідомило джерело, поінформоване про зустрічі, додавши, що обговорювався пакет із надання «бюджетної підтримки» Києву.
МВФ також розглядає можливість розширення екстреної допомоги через так зване вікно продовольчого шоку. Механізм, який призначений для країн, що борються зі зростаючими цінами на продукти харчування, має становити близько $1,3 млрд додаткового фінансування. Є надія, що рада директорів затвердить її на той час, коли в середині жовтня розпочнуться щорічні збори.
Фонд також працював над «інструментом моніторингу, щоб забезпечити основу для політичних рекомендацій та координації, яка може бути використана для повноцінної програми, коли дозволять обставини», — сказала Джулі Козак, оглядач МВФ по Україні.
Ці інструменти розширюють попередню допомогу МВФ, включаючи екстрений кредит у розмірі $1,4 млрд і відкритий у квітні рахунок для спрямування грантів та позик від донорів. Через цей рахунок Канада та Німеччина перевела $2,19 млрд.
Коментарі - 10
Про це повідомляє The Times.
Як пише видання з посиланням на джерело в Міністерстві оборони Великобританії, для підриву було використано вибуховий пристрій.
За даними співрозмовників видання, вибухівку скинули в море за кілька тижнів до підриву.