На тлі неприємного сюрпризу — несподівано суворих даних щодо інфляції у США деякі відомі інвестори на Уолл-стріт по-своєму оцінюють зусилля ФРС щодо боротьби з нею. При цьому одні порівнюють політику ФРС з курцем, що «виправився», інші ж впевнені, що її політика заганяє економіку країни прямо на звалище. Про це пише Business Insider.
«ФРС — курець, що виправився»: думки інвесторів про інфляцію в США
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що кажуть експерти
Інвестор-мільярдер Стенлі Дракенміллер вважає, що різка зміна курсу ФРС після багатьох років політики «дешевих грошей» віщує надалі досить похмурі перспективи для ринку акцій.
«Король облігацій» Джефф Гундлах, голова DoubleLine, попередив, що у своєму прагненні приборкати інфляцію шляхом посилення монетарної політики ФРС може зайти надто далеко.
«Я давно говорю, що ФРС нічого не робить, окрім як стежить за прибутковістю 2-річних казначейських облігацій. Тепер вона намагається зробити так, щоб ставка досягла цього рівня. На жаль, схоже, що ФРС може перестаратися і загнати економіку на звалище», — наголосив він.
Глава Starwood Capital Group Баррі Стернліхт упевнений: якщо ФРС і надалі старатиметься і підвищуватиме ставку, то може спровокувати рецесію в США та крах ринку житла, а люди втратять роботу.
«ФРС атакує економіку кувалдою, коли в цьому немає необхідності».
Читайте: Інвестори з Уолл-стріт злякалися інфляції: індекси стрімко летять вниз
Знаменитий економіст, автор книги-бестселера «Чорний лебідь» Насім Талеб вважає, що своєю багаторічною практикою нульової процентної ставки ФРС підкосила економіку.
«Протягом 15 років ця практика здебільшого зруйнувала економічну структуру. При нульовій ставці протягом тривалого часу завдається шкоди економіці. Створюються бульбашки, пухлини, такі як біткоїн, та хедж-фонди, які не повинні існувати, але існують уже 15 років. Тож тепер нам треба повернутися до нормального економічного життя», — каже Талеб.
Марк Шпіцнагель, співзасновник Universa Investments, нагадав про долю ринку акцій у разі підвищення ставки ФРС: якщо ФРС намагатиметься нормалізувати ставку, то дуже швидко знизить інфляцію, але це також призведе до спустошення ринку. Інвесторам потрібно думати не про типи втрат, які сталися цього року, а про типи збитків, які можуть зазнати їх. Дефляція це величезний ризик, про який люди не думають.
Девід Розенберг, головний економіст Rosenberg Research, також попередив про небезпеку: поки ФРС занадто зосереджена на даних щодо інфляції, але їй слід дати економіці перепочинок від підвищення ставки.
Читайте: Інвестиції у «темні часи»: які стратегії працюють
«Я зробив би паузу прямо зараз. Вона підвищує ставку і зменшує розмір балансу досить драматичним чином, перетворюючи криву прибутковості на перевернуту, що сіє насіння рецесії».
Коментарі - 6
https://ua.interfax.com.ua/news/economic/859913.html
Им плевать как он достигается, хоть инфляцией, хоть печатанием денег.
А про украинца с накопленными парой кирпичей баксов они подумали? Как он себя чувствует при инфляции доллара в 10%?
Ничего, потерпят пару лет стагнации Доу Джонса, бездельники такие:)