У Верховній Раді готується до розглядузаконопроєкт № 7722 «Про казначейський пенсійний план», який дає старт пенсійній реформі шляхом створення додаткової добровільної накопичувальної системи пенсій. Про це пише «Дело».
Українці зможуть самі відкладати гроші на майбутню пенсію
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що очікувати від законопроєкту
Якщо законопроєкт схвалять, уже з 1 січня 2023 року українці матимуть можливість формувати добровільні особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони в майбутньому отримають додаткове джерело пенсійних виплат, що певною мірою покращить їхнє забезпечення у старості.
Планується, що облік учасників казначейського пенсійного плану здійснюватиме Мінцифри, а управління активами — Казначейство.
Взяти участь у добровільній накопичувальній системі може виключно фізична особа, якій на дату укладання договору ще не виповнилося 65 років.
Читайте: Пенсії у серпні: хто отримає більше та скільки підвищень буде до кінця 2022 року
Розмір накопичувального внеску визначається самим платником накопичувального внеску та є необмеженим. Для накопичувального внеску створюється індивідуальний пенсійний казначейський рахунок.
«Запровадження казначейського пенсійного плану поступово приводитиме до підвищення рівня соціального захисту людей пенсійного віку, залучення потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій у національну економіку», — йдеться в пояснювальній записці до проєкту.
Також читайте: Призначення пенсій за віком. Який стаж необхідний для пенсії у 60 років
Коментарі - 15
це ти типу шуткуєш чи це ти зараз нову теорію змови вигадав і мене переконуєш?
П.С.
Матроскин, тобі що, п’ять рочків що ти мене на Ви називаєшь? Бо від такої твоєї ввічливості твої накиди зради ніяки не стають переконливіше, а скоріш навпаки.
Ні, просто так вихований, і все життя пропрацював не торгашем шаурмою.
Люмпену все одно цюго не зрозуміти.
Тобто ти натякаєшь що я робітник якоїсь професії де працюють більше руками ніж головою. При цьому ти також натякаєшь що ти маєш фах який вимагає як раз праці головою. А також ти декларуєшь що є вихованою людиною і знаєшь всілякі правила етікету.
Одне не зрозуміло: чого ти пролетаріат обізвав люмпенами якщо ти такий ось весь вихований? Питання риторичне, сподіваюсь що тебе навчили що на такі питання відповідати не треба.
Я нічого не натякаю, я написав як є. Як можна називати людину, яка не розуміє чому до неї звертаються на Ви, а не «Віталя, ху… ти куриш, та ти заї…, ану бігом лопату і їб.»
А я тобі саме так писав?
Підкажи де саме
тут https://minfin.com.ua/ua/2022/09/15/92277537/#com4373523
чи тут https://minfin.com.ua/ua/2022/09/15/92277537/#com4373615
-що дозволить українцям купувати продукти, які важають за потрібне і коли.
-дозволить лягати спати, коли вони захочуть.
-дозволити українцям нарешті самим вирішувати купувати квартиру чи приватний будинок.
-законодавчо закріпити право ходити в туалет, бажано окремими законами для чоловіків і жінок.
і т.д, т.п.
Звісно для такої обширної законодавчої роботи, варто збільшити кількість депутатів ну хоча б в двічі.
Не всі люди можуть самі збирати собі заощадження на пенсію і тим більше їх грамотно інвестувати…
А якщо хтось і збирає сам собі такі заощадження, то не факт що не витратить їх на якісь поточні потреби…
Но в новости о гарантиях ни слова, более того даже не сказано что на эту сумму будут начислятся какие-то проценты. К слову если бы с процентов не брался подоходный — уже было бы чуть-чуть выгоднее чем депозиты.