Російські війська знову почали наносити удари по нафтобазах. Як це вплине на ресурси та ціни, чи варто готуватись до нових проблем із пальним, розповів директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
Росіяни знову обстрілюють нафтобази: як це вплине на ціни на пальне
Ніякого значення ці удари не матимуть ані на регіональних, ані на національному ринках.
По-перше, маю сумніви, що там були великі запаси, адже урок весняних атак по паливних складах був дуже дорогим, а тому всі його засвоїли. Так, деякі бази ще використовуються для перевалки з жд на авто, але обсяги одномоментного зберігання чітко регламентуються компаніями, щоб запобігти раптовим втратам. Наразі маємо гарні запаси всіх марок пального завдяки залитим резервуарам заправних станцій та невеличких складів. В умовах низького споживання цього більш ніж достатньо.
По-друге, головне, за останні місяці побудована принципово нова система нафтопродуктозабезпечення, яка страхує від всіляких форс-мажорів. На заміну великим, але обмеженим за кількістю потокам постачання прийшли десятки струмочків, які живлять країну пальним. Велику частину імпорту забезпечують тисячі бензовозів. Спіймай, якщо зможеш!
Читайте також: Росія остаточно припинила поставки газу до Європи: чому це добре для України
Звичайно, розслаблятись не варто, але на паливному ринку маємо першу суттєву перемогу. Такого не робила жодна країна світу — за три-чотири місяці побудувати фактично новий ринок! Я вже не кажу про те, які зміни генерувала Україна на глобальних енергетичних ринках!
Коментарі - 4
Про це повідомив інвестиційний банкір, економічний експерт Сергій Фурса в ефірі телемарафону.
«За останній місяць гривня практично не змінила своє котирування, вона йде туди-сюди на копійок 20−30, тобто майже нічого не відбувається. Зараз ми отримуємо максимальний рівень з початку війни західної допомоги, в серпні ми отримали 6 млрд при потребі в 4 млрд. Це призвело, в тому числі до зростання резервів НБУ на 3 млрд дол., що є дуже значущим. Тому прямо зараз говорити про те, що гривня на порозі якоїсь девальвації не доводиться»,-сказав Фурса.
Він зазначив, що до кінця року Україна отримуватиме щомісяця в середньому 3−4 млрд дол., що повністю перекриває наші потреби, тому зараз значного тиску на валютний курс немає.
«Звичайно, ми повинні говорити, що, поки йде війна, тиск на гривню буде. І потенціал до падіння залишатиметься, поки йде війна. Але це має статися в результаті певної сукупності факторів. Ось зараз таких факторів ми не бачимо», — резюмував експерт.