Передача заморожених активів РФ Україні від інших країн може зайняти роки. На ці кошти точно не варто розраховувати у контексті відбудови у 2023−2024 роках. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Україні поки не варто розраховувати на заморожені активи РФ — Гетманцев
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Передача активів
«Думаю, що це (передача активів, — ред.) питання років і це питання передусім судів. Це, можливо, десь більше політичне рішення, але без судової гілки воно не обійдеться», — вважає нардеп.
За його словами, річ не у Росії чи відношенні до неї. Але західним країнам важливі інститути, які складають основу європейської цивілізації.
Читайте: Боррель запропонував використати заморожені активи ЦБ РФ для допомоги Україні
«Для них закон, верховенство права та інститут є основою політичної культури. І якщо ти відхиляєшся від певної норми у певному кейсі, то ти не просто відхиляєшся, ти створюєш прецедент, яким видозмінюєш цей інститут», — зазначив Гетманцев.
Кейс з російськими активами для України може стати приводом для інших країн замислитися про ризики розміщення на Заході своїх ресурсів.
«Саме тому я думаю, що це основна перешкода для них. Я думаю, що це дуже важкий шлях», — вважає голова комітету Ради.
Водночас за його словами, у Національній раді відновлення України є план на $750 млрд, який планується реалізувати за 10 років. З цієї суми 30% — це приватні інвестиції, а здебільшого — допомога партнерів.
Читайте: У Канаді ухвалили закон, який дозволяє передати Україні заморожені активи РФ
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», президент Володимир Зеленський підписав закон, який визначає порядок націоналізації Україною активів, що належать РФ чи держкомпаніям агресора.
Законом визначені правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об'єктів права власності РФ, як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її держкомпаній.
Держава зможе націоналізувати рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться чи зареєстровані на території України.
Коментарі - 21
Ще й фотка цього діяча :) можна і без неї, всі і так знають як виглядає обличчя фінансів, податкової та митної політики України, індивідуальний номер на авто мабудь замовить Danya750NeMenshe
Ну да там это вам не тут, там бракує фахівців з «мистецтва общипувати гусака так, щоб він не кричав»
Почему вообще эти вопросы есть? Активы должны принудительно изыматься в качестве репараций и без всяких вопросов!!!
Что еще нужна очередная революция в Украине, чтобы власть начала работать?
Ну то что чинуш надо вешать на столбах и их семьи не обсуждается! Время одуматься еще есть!!!
Эта мразота срет много лет Украинцам!
«Наприклад, спочатку влада гучно прозвітувала про арешт одного з найбільших ТРЦ Києва Ocean Plaza, а потім суд цей арешт просто зняв.
В підсумку ні бюджет, ні армія так нічого і не отримали. А от рускій олігарх Ротенберг і далі володіє своїм ТРЦ, як і його колеги купою майна в Україні».
чтобы получить деньги — его нужно продать кому-то. А кто купит сейчас в Киеве торговый центр. Причем у кого-то конфискованный и с кучей судебных дел .
А если и купит — то в лучшем случае за десятую часть прошлогодней стоимости.
Что автоматически приведет к проблемам с другими госорганами — вспомните продажу заводов Большевик и Электронмаш в прошлом году.
какая революция в Украине заставит власти тех стран что-то изымать ? Каких чинуш вы собрались вешать ? Байдена ?
Не можеш, чи, що гірше-не хочеш, виконувати належно правовий захист інтересів держави.
На вихід, за руським кораблем!!!
За даними слідства, до організації шахрайської схеми причетні двоє громадян України — засновники офшорної компанії на території Королівства Бахрейн. Один із них — чинний адвокат. Ці громадяни були представниками Міністерства оборони.
«На виконання доручення Міноборони вони знайшли за кордоном постачальника товарів військового призначення для потреб Збройних сил України та організували укладення договору між оборонним відомством та турецькою компанією на загальну суму понад 16 млн євро. Для заволодіння коштами фігуранти переконали керівництво турецької компанії укласти договір з підконтрольним товариством на закупівлю 1000 військових балістичних жилетів IV-го рівня захисту для їх термінової поставки на потреби ЗСУ. В результаті офшорна компанія отримала 580 000 доларів США», — сказано заяві.
Отримані кошти зловмисники розподілили між собою. Поліцейські провели санкціоновані обшуки та вилучили 17 млн грн, 400 тис. доларів США, 100 тис. євро, «чорнові» записи, документацію. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Знову Порошенко винен а-а-а клоуни?
— лучший друг детства был генпрокурором ЗЕ — и тот беспонтовый, то Шефиры эти, то еще кто-то, то Богдан вам не тот, То Гончарук, то Ермак, без разницы кто там будет — пока люди не уверуют что им нужно рабочая экономика — и возможность работать — с минимальным влезанием во все дела и бизнесактивности бизнеса — и тогда, лет так через лет … — будет виден экономический рост и возможно прирост населения .
А пока вам дают «пищу» для обсуждений… а как говориться … — слона то мы и не заметили.
По сабжу: а как красиво 200+ чел от Украины поехали в Швейцарию, пили-ели вкусно, Евлан с крана течен, молодое вино вкуснейшее, прелесть какая. — За чей счёт ездили в это не дешевую страну ?
— И зачем инвесторам впаривали дичь про «теплый океан» ? — главного не прозвучало — ни правила игры от таможки, ни правила игры в налогообложении, за рабочие суды я уже молчу и правоохранительные органы — тут хотябы это было понятно . Поэтому сюда не то что Иностранец, тут и Украинец не будет вкладывать свои деньги …