У період з липня 2021 року до липня 2022 року шахраї вкрали NFT на суму понад $100 млн. Про це свідчать дані аналітичної компанії Elliptic, повідомляє Forklog.
Шахраї за рік вкрали NFT на суму понад $100 мільйонів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
У середньому видобуток шахраїв поставили $300 тисяч за аферу. При цьому в липні 2022 року було викрадено понад 4600 NFT — найвищий показник за всю історію. Це свідчить про те, що шахрайство не поменшало, попри ведмежий ринок криптовалют.
При цьому найпродуктивнішим з погляду вартості для шахраїв став травень із вкраденими активами на $24 млн.
Фахівці наголосили, що фактичні цифри всіх втрат, ймовірно, вищі, оскільки про крадіжки недорогих NFT не завжди повідомляється публічно.
Найдорожчий викрадений актив
За даними Elliptic, найдорожчим викраденим активом став CryptoPunk #4324, який приніс зловмисникам у листопаді 2021 $490 тисяч. Найбільш масштабна крадіжка зафіксована у грудні зі втратою 16 відомих NFT на суму $2,1 млн.
Понад дві третини загальної вартості вкрадених токенів припадає на п'ять колекцій — Bored Apes, Mutant Apes, Azuki, Otherside та CloneX. Перша домінує з показником $43,6 млн.
Читайте також: Обсяг торгів NFT у липні впав на 26%
Згідно зі звітом, 23% із викрадених NFT зловмисники придбали через компрометацію соцмереж (в основному Discord) та фішингу в них. Інші методи включали створення шкідливих сайтів, експлойти в електронних листах та зломи гаманців.
Шахраї відмили через міксер Tornado Cash 52% доходу від NFT-скам, перш ніж сервіс потрапив під санкції Мінфіну США у серпні. Сумарно за рік Tornado Cash обробив пов'язані з NFT-маркетплейсами криптоактиви на суму $137,6 млн.
Загалом обсяг відмивання грошей через незамінні токени експерти оцінили у $8 млн (0,02% від обороту маркетплейсів) з 2017 року.
Що таке NFT
NFT є своєрідним розвитком ідеї криптовалюту. Як і традиційні цифрові гроші - біткоїн чи Ethereum — вони працюють на технології блокчейн.
Ключова відмінність тільки в одному: якщо одна «монета» біткоїну, наприклад, нічим не відрізняється від іншої «монети» біткоїну, то кожен NFT може бути унікальним (або мати обмежену кількість копій). Звідси і назва NFT — non fundgible-token (невзаємозамінний токен).
Якщо у вас є унікальний NFT-токен, можна бути впевненим: такого більше немає ні в кого.
Коментарі - 1
І тепер в порівнянні з цим розумієш що 100 мільйонів то не проблема.