У новому дослідженні KSE Institute проаналізував, як змінилися економічні показники Росії під час повномасштабної війни внаслідок запровадження санкцій із боку Заходу.
Стало відомо, як санкції вплинули на російську економіку — дослідження KSE Institute
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
ВВП
У перші дні війни були сподівання, що у разі швидкого запровадження енергетичного ембарго ВВП РФ обвалиться на 30%. На червень є скорочення на 4,9%, яке збільшується щомісяця. До кінця року прогнозується падіння до 9,5%.
Бюджет
Завдяки суттєвому зростанню вартості нафти і газу на міжнародному ринку, російський бюджет закінчив перше півріччя 2022 з профіцитом 1,4 млрд рублів. Чи не нафтогазові доходи демонструють тенденцію до зниження, через що частка надходжень до бюджету від експорту енергоресурсів зросла до 47%.
Через необхідність покривати витрати Фонду національного добробуту експерти прогнозують, що поточний рік для бюджету агресора закінчиться з дефіцитом на рівні 1,2−2% ВВП.
Читайте також: Нові санкції заборонили перевезення російського вугілля до будь-якої точки світу
Безробіття
Рівень безробіття у червні становив 3,9% або 2,9 млн осіб. На тлі відтоку іноземних компаній з російського ринку та еміграції IT-фахівців МВФ прогнозує зростання рівня безробіття до 9,3% вже в грудні цього року. Через втрату робочих місць доходи росіян у травні впали на 6,1%.
Інфляція
У квітні інфляція у Росії досягла 17,8%. З початку війни це був піковий показник. У липні інфляція знизилася до 15,4%. Найочевидніша причина — падіння цін на сільськогосподарську продукцію через оптимістичні прогнози щодо обсягів поточного зерна. Як тільки показники інфляції покращали, експерти змінили прогнози, якою вона буде наприкінці року. Консенсусна оцінка — 14,6%.
Індустріальне виробництво
Через брак комплектуючих промислове виробництво постійно скорочується. У червні індекс виробництва знизився на 1,8%. Однак така галузь як автомобілебудування впала на 62,2%. Виробництво тютюнової продукції поменшало на третину 32,3%, а випуск комп'ютерної техніки — на 12%.
Читайте також: Україна закликає США запровадити санкції проти всіх російських банків
Нафта і газ
Ембарго Євросоюзу разом із поточними відмовими та скороченнями в імпорті газу 10 ЄС-країнами призведе до скорочення нафтогазових доходів Росії на 40% у 2023 році.
Санкції спричинили падіння цін на російську нафту в середньому на $35 за барель у порівнянні з вартістю сировини інших виробників. З експортом російського газу ситуація не краща. Вже зараз обсяг продажу газу агресором до Європи становить третину показників минулого року.
Коментарі - 16
і скільки москалі збудували танків за останні пів року?
така ж доля чекає наслідницю-педерацію…
Я лише писав, що санкції роблять гірше рф, ну абсолютно ніяк не впливають і не вплинуть на хід війни. Навіть якщо в рф буде 100 дефолтів і інфляція 1000000000% ракети будуть робиться, вони не закінчаться ніколи, як це розказує Арестович. Всі ці казки про їх захмарну вартість-це лише казки. Так АК47 в США в магазині коштує 1000$, але його собівартість в рф 5$ максимум, тому що по суті це кусок металла. Дорого його розробити й налагодити лінію по виробництву, все інше-лише ціна металу, точно так же і з ракетами.
як показує декілька останніх тисячоліть людської цивілізації - ВСІ країни, союзи і утворення, що були утворені зброєю, страхом і рабством, успішно РОЗВАЛИЛИСЬ І ЗДОХЛИ!
а, наприклад, Ватикан практично без армії вже більше ТИСЯЧІ років існує…
Звісно побудова й наладка цього коштувала мільярди, але на сьогодні, ця лінія є і вона з 5 кг металлу+декілька кВт електроенергії (що значно дешевше ніж 200 грн) робить автомат.
Про це заявив представник західної розвідки, пише в Twitter журналістка ITN Емма Барроуз.
Так він прокоментував недавні вибухи на території Росії і окупованого Криму.
«Думаю, ми можемо припустити атаки українців в тилу ворога. Такі цілі, як Бєлгород, є законними цілями, які не ставлять під загрозу територіальну цілісність Росії», — зазначив він.
Про це розповів військовий оглядач Денис Попович в ефірі Радіо НВ.
«Оскільки наближається 24 серпня — символічна дата, а також півроку з початку так званої „спеціальної військової операції“, то думаю, що варто очікувати будь-яких речей від російської армії щодо того, що вони будуть обстрілювати мирні міста України», — зазначив Попович.
А також припускає, що свій «сюрприз» ворогові може готувати і Україна.
«Поки схоже на те, що і ми можемо підготувати якийсь сюрприз для росіян. Весь цей „хлопок“ в Криму… Можна запросити і росіян на святкування українського Дня Незалежності, запропонувавши їм певні „святкові“ заходи», — зазначив він.