Правління Нацбанку ухвалило рішення про віднесення АТ «Банк Січ» до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням банком у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед Нацбанком за кредитами рефінансування через недостатність коштів. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
НБУ відніс Банк «Січ» до категорії неплатоспроможних
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що трапилося
Банк «Січ» не сплатив проценти за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, порушивши умови генерального кредитного договору, укладеного між банком та Нацбанком.
Попри наявність ліквідних коштів для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування, наглядова рада та правління банку 29 липня 2022 року ухвалили рішення про їх несплату.
Враховуючи факт несплати відсотків за користування кредитами рефінансування відповідно до умов договору, Національний банк направив фінустанові вимогу щодо необхідності здійснення повного дострокового погашення заборгованості за кредитами рефінансування.
Проте наглядова рада та правління банку 4 серпня 2022 року ухвалили рішення про неможливість виконання зазначеної вимоги через недостатність коштів.
З огляду на це Національний банк 5 серпня був змушений задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, що перебували в заставі. Згідно зі статтею 76 закону України «Про банки та банківську діяльність» невиконання зобов’язань перед кредитором через брак ліквідності є підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Частка фінустанови становила 0,3% від чистих активів платоспроможних банків станом на 01 серпня 2022 року.
Віднесення Банку «Січ» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який на сьогодні є стійким та платоспроможним.
Що із вкладами
Кожен вкладник Банку «Січ» отримає від ФГВФО відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 липня 2022 року становить 1 229,7 млн грн.
Коментарі - 43
Банковская система показывает прибыль путём махинаций и только на бумаге — поэтому падения банков неизбежны. Факты говорят сами за себя — поэтому всё увидим.
Понятно что всегда есть «ручные банки» и всегда есть политический факто в тех или иных вопросах, но сейчас проблемы конкретно экономические и конкретно во время войны.
Предыдущий огромный банкопад был в 2014—2015 году (ликвидировано около 90 банков), сейчас конечно меньше будет — т.к. и банков осталось намного меньше и система ещё тогда претерпела существенные изменения, но причины тут реальные есть прежде всего в связи с военной ситуацией.
Посмотрим, всё будет видно.
Судя из изложенного, владельцы «Банк Сич» своими же усилиями всего за 10 дней положили более-менее жизнеспособный Банк на лопатки.
В их список, по мнению экспертов попали:
РВС Банк (RwS bank);
КИБ (ComInBank);
Авангард;
Банк Сич;
Индустриалбанк;
Кристаллбанк;
Скай Банк;
Альянс;
МТБ Банк;
«Украинский капитал»;
Радабанк;
Кредитвест банк;
Глобус;
Мотор-банк;
Укрбудинвестбанк;
А П Банк (Агропросперис Банк);
Таскомбанк.
— Кредитвест банк — это турецкий банк, деньги найдут
— Таскомбанк — там деньги есть, найдут.
В «Мегабанке» была доля правительства Германии. Однако ж…
Вообще если грн ложить,можно не беспокоиться шо банк лопнут
ФГ всё покроет
Не знаю де взяли номер, бо я ніколи в них не обслуговувався.
Так розумію, час наближається.
В Украине есть другая верная примета, перед банкротством банка НБУ дает ему рефинанс.
:-)