Президент Росії Володимир Путін та турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган у ході переговорів у Сочі домовилися про перехід на часткову оплату російського газу в рублях. Про це повідомив віцепрем'єр
Ердоган під час зустрічі з Путіним погодився частково платити за російський газ у рублях
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
«Обговорювалися постачання газу до Турецької Республіки, який у досить великому обсязі поставляється — 26 млрд куб. м щороку», — заявив Новак.
Російський віцепрем'єр назвав це новим етапом та новою можливістю, у тому числі і для розвитку грошово-фінансових відносин двох країн.
Що ще обговорили президенти
Путін та Ердоган також обговорили будівництво атомної електростанції «Аккую», обговоривши 2023 як термін для запуску проєкту, а також функціонування газопроводу «Турецький потік».
Читайте також: ЄС визначив, скільки потрібно газу у сховищах, щоб не залежати від Путіна
Нагадаємо
Раніше The Washington Post із посиланням на перехоплення української розвідки повідомив, що на переговорах у Сочі Путін мав просити Ердогана допомогти обійти санкції Заходу в енергетичному та фінансовому секторах.
Росія мала намір просити Туреччину дозволити їй купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах та резервуарах — що дозволить Москві приховати походження нафти після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС.
Коментарі - 10
«№%:?*"₴!!!
Шість західних чиновників заявили Financial Times, що вони стурбовані обіцянкою, наданою в п’ятницю лідерами Туреччини та Росії, розширити свою співпрацю в галузі торгівлі та енергетики після чотиригодинної зустрічі в Сочі.
Один чиновник ЄС сказав, що блок з 27 членів «все більш і більш уважно» стежить за турецько-російським співробітництвом, висловлюючи стурбованість тим, що Туреччина «все більше» стає платформою для торгівлі з Росією.
Вашингтон неодноразово попереджав, що він вдарить по країнах, які допомагають Росії ухилятися від санкцій, «вторинними санкціями», спрямованими на порушення, що виходять за рамки правової юрисдикції США, проте ЄС робить це більш стримано.
Один високопоставлений західний чиновник припустив, що країни можуть закликати свої компанії і банки піти з Туреччини, якщо Ердоган виконає зобов’язання, які він виклав у п’ятницю, — вельми незвичайна загроза на адресу іншої держави-члена НАТО, яка може завдати шкоди економіці країни вартістю 800 мільярдів доларів, якщо іноземні фірми погодяться підкоритися.
Росія просить дозволити купувати частки у турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах і резервуарах, повідомило американське видання The Washington Post.
Москва таким чином хоче приховати походження нафти після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС.
РФ також хоче, щоб кілька державних турецьких банків відкрили кореспондентські рахунки для найбільших російських банків і щоб російським промисловим виробникам дозволили працювати поза меж вільних економічних зон у Туреччині.
В обмін на пропозиції Путін нібито запропонує Ердогану згоду на військову операцію проти курдів на півночі Сирії, яка раніше викликала роздратування Москви через підтримку нею Башара Асада.
Видання не бачить ніяких ознак того, що Туреччина підтримає ці домовленості.
Високопоставлений турецький чиновник запевнив, що країна залишається відданою незалежності і суверенітету України.
Водночас видання пише, що Туреччина вже надає певну допомогу Росії в обході західних санкцій. Через турецьку територію йдуть поставки для роздрібної торгівлі в РФ.