Станом на 1 серпня міжнародні резерви України за попередніми даними становили $22,385 млрд. У липні вони знизилися на 2%. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Міжнародні резерви України у липні скоротилися на 2%
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Чому зменшились резерви
Така зміна пов'язана насамперед з інтервенціями НБУ та виплатами за внутрішніми валютними зобов'язаннями держави, які значною мірою компенсовані валютними залученнями на користь уряду.
Загалом у липні динаміку міжнародних резервів визначали такі фактори:
по-перше, угоди НБУ на міжбанківському валютному ринку.
Нацбанк продав на валютному ринку $2 117 млн і викупив у резерви — $922,0 млн. Сальдо інтервенцій НБУ за підсумками місяця було негативним і становило $1 195 млн.
Зменшення чистого продажу валюти Нацбанком у липні, якщо порівняти з попередніми місяцями, пов'язане насамперед із коригуванням офіційного курсу гривні до долара на 25% (до рівня 36,57 грн за 1 долар).
Читайте також: Міжнародні резерви України у червні скоротилися на 9%
Після встановлення нового офіційного курсу гривні до долара США чистий попит щодо безготівкових операцій клієнтів помітно знизився.
Так, з 22 липня і до кінця місяця щодня на міжбанківському валютному ринку фіксувалася чиста пропозиція у розмірі $40 млн до $70 млн на день.
Зниження обсягів емісійного фінансування до 30 млрд грн у липні (зі 105 млрд грн у червні) також сприяло зменшенню тиску на міжнародні резерви;
по-друге, операції з управління державним боргом та отримання допомоги від іноземних партнерів.
Валютні надходження на рахунки уряду України в Національному банку в липні становили $1 563,2 млн. Зокрема, $1049,1 млн надійшли від уряду Німеччини, а $514,0 млн — від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).
Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $677,0 млн, у тому числі $630 млн спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, а $47 млн - на розрахунки з іншими кредиторами;
Читайте також: Міжнародні резерви за травень «схудли» до $25,1 мільярда
по-третє, переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їхня вартість знизилася на $107,9 млн.
«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,5 місяця майбутнього імпорту, що достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду та Національного банку», — йдеться у повідомленні.
Коментарі - 12