Україна планує у 2022 році видобути 18,5 млрд куб. м газу, що на 6,6% (на 1,3 млрд куб. м) менше, ніж 2021 року. Про це заявив заступник міністра енергетики Микола Колесник, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Україна планує 2022 року видобути 18,5 млрд кубометрів газу
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Виходячи з наявних на сьогодні обсягів фактичного видобутку прогнозний обсяг за цей рік приблизно 18,5 млрд куб. м. Це без урахування потенційних втрат», — сказав він.
Колесник уточнив, що на сьогодні добовий видобуток газу в країні становить 49,5 млн куб. м, тоді як перед початком війни він становив близько 55 млн куб. м.
Водночас компанії поки що не можуть повноцінно здійснювати нове буріння та капремонт свердловин, а лише підтримують обслуговування свердловинного фонду. Це з використанням техніки, яка з повітря може здаватися військовою.
Читайте також: Ціна газу в Європі вперше з березня перевищила $2300 за 1 тис. кубометрів
За його словами, прогноз споживання газу на 2022 рік становить близько 21 млрд куб. м. Заступник міністра уточнив, що цей прогноз ґрунтується на профілі споживання попередніх років, тоді як в умовах війни та переселення людей важко точно сказати, яким буде споживання.
Нагадаємо
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що через ненадійність Росії як постачальника газу його споживання має скоротитися в ЄС так, щоб до березня 2023 економія склала 15%.
Коментарі - 8
https://minfin.com.ua/2022/07/26/89454212/#com4338752
Если население ещё немного сократится, то Украина выйдет на самообеспеченность газом.
Да и если модернизировать отопительное оборудование, то может вся эта разница газа и сэкономится
По факту же имеем, что идёт снижение потребления газа из года в год за счёт сильного снижения населения и закрытия производств. Как ни странно, на данный момент — это спасение для прохождения отопительного сезона. Так же как например колосальное количество заробитчан, работающих на чужие экономики и пересылающих денег из-за рубежа — спасение для торгового сальдо, но которое в дальней перспективе несёт к большим проблемам.
Так что можно покупать «Про запас» или зимой нас ждет «Прикрути»?