Зниження офіційного курсу гривні на 25% призвело до падіння попиту на валюту та збільшення її пропозиції. Однак, як розповіли представники банківського сектору під час Валютного форуму 2022 року, довго це не триватиме і імпортери повернуться на міжбанк.
Після ослаблення офіційного курсу НБУ викупив на міжбанку близько $1 млрд
![Зниження офіційного курсу гривні на 25% призвело до падіння попиту на валюту та збільшення її пропозиції.](/img/2022/89565627/133ec127cb110875b27eb2f09992f8b8.jpeg?1659018589)
За словами директора Департаменту продажів фінансових інструментів Райффайзен Банку Україна Емала Бахтарі, значна кількість покупців валюти на міжбанку не були готові брати її за новим курсом після його зниження на 25% 21 липня.
В той же час, як зазначає директор департаменту казначейсько-інвестиційних послуг Укрексімбанку Антон Болдирєв, експортери навпаки почали продавати валюту. За таких умов, повідомив банкір, НБУ викупив близько $1 млрд за перші 3 дні після зміни курсу.
Попит вже відновлюється
«Зараз ситуація повертається у звичне русло, імпортери розуміють, що назад дороги немає, відсутні підстави для зміцнення гривні, а тому попит на валюту відкорегується. У імпортерів немає іншого вибору як коригувати ціни за якими вони продають товари у роздріб», — розповів Бахтарі.
Болдирєв відзначив, що імпортери тимчасово взяли паузу, адже їм потрібно перелаштувати бізнес, продати товари і отримати гривню, за яку вони купуватимуть валюту. Загалом же, на думку експерта, ринок буде більш збалансованим, адже значної переваги попиту над пропозицією вже немає.
Читайте також: В НБУ розповіли за яких умов повернуть плаваючий курс гривні
Нагадаємо: 24 лютого 2022 року НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на рівні 29,25 грн/$.
Купити запис форуму ви можете за цим посиланням
21 липня НБУ скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/$. Як пояснив регулятор, це зроблено для для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.
Коментарі - 35
скупать валюту на дефицитном рынке+валюту импортеров подешевке, а когда разница будет 10 грн поднять ночью курс на 10 грн-куда более выгодная и поверенная для НБУ схема.
Все (ну кроме ждунов экспертов) прекрасно понимают что курс удержать не реально, потому на этом нужно хотя б максимально заработать, чем НБУ и занялся.
Грести в это раз будут где-то до 50, как будет 50, НБУ сделает оф.50 ну и заплыв по новой.
Если есть желающие нести деньги в Приват под 5,5% то на этом надо зарабатывать.
Понятно что о стройках/ремонтах и т.п. нужно забывать, да дело тут не сколько в курсе, сколько в том разумно ли инвестировать в квартиру, если завтра в неё может попасть снаряд или вообще окажется по ту сторону фронта.
В случае взятия в ипотеку, квартира переходит на ту сторону фронта и та сторона снимает обязательства выплачивать ипотеку.
Это, если повезет и не расхерачат ее.
Я вижу это так.
Та сторона з тебе скальп зніме, а не іпотеку…
Так что я вангую, что именно так и происходит.
Ты же должен понимать, что та сторона захватывая территорию, больше не считает фин учреждения на ней в юрисдикции Украины и долги всем списывает.
https://ru.krymr.com/a/krym-ukrainskie-banki-dolgi-vklady/31258731.html
Там есть перечень банков, которые ушли с Крыма, но не выплатили деньги вкладчикам.
Вот они как только захотят требовать выплат к должникам, так сразу с них начнут требовать выплат вкладчикам.
Там таких банков около 45.
Ти не можеш не платити кредит на підставі того що цей банк комусь нібито не повертає депозит…
Якщо банк іде з тимчасово окупованого Криму, то у нього можуть залищшатися діючі відділення в Укріїні.
Якщо банк обанкротився, то тоді будеш роками чекати поки фонд гарантування вкладів поверне тобі депозит.
Але, ті хто взяли кредит в будь-яком випадку мусять платити. Навіть якщо банк обанкротився.
Єдине що може зменшити борги позичальника — це інфляція… І це тільки у випадку коли в договорі не прописана плаваюча відсотвова ставка…
Да и собственно там особо с мобилизацией не церемонятся, потому жилье Вам там вряд ли понадобится (либо убьют, либо вернетесь без рук ног).
1 Выкупили излишки валюты 21.07,(создан вакуум для разгона), оставили за банками право 5−7% дельты от курса НБУ. Рынок не «Черный», а контролируещие лица известны и доноры поставят вопросы.
2 изменили курс , не просчитав сколько валюты потребуется для равновесия ажиотажного спроса.
Ударили по ВСУ, пенсионерам (теперь гробовые в валюте хранить будут, самые доверчивые были) и бюджетникам. Может просто в валюте выплачивать, международные организации перечисляют валюту на целевое использование: ВСУ,МВД,бюджетники, пенсионеры.
(на 29.07.2022 удачных действий не видно)
Я не защищаю НБУ, но такое ощущение, что все до сих пор живут мирным временем.
Это кидалово.