У ІІ кварталі банки констатували посилення негативного впливу війни на показники кредитування, але очікують помірне відновлення попиту на кредити й надалі прогнозують посилення всіх видів ризиків. Про це йдеться у опитуванні НБУ.
Банки очікують поступового відновлення попиту на кредити — опитування
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Попит на кредити
У квітні-червні 2022 року інтерес позичальників до бізнес-кредитів суттєво не змінився. Як і у І кварталі, потреба в оборотному капіталі, реструктуризації боргу та внутрішньому фінансуванні підсилювали попит. Частково відновився попит на гривневі та короткострокові позики, більшою мірою для МСП.
Більшість банків вдруге поспіль повідомили про посилення стандартів корпоративного кредитування, більшою мірою для довгострокових, валютних кредитів та позик великому бізнесу.
Попит населення на кредити
Попит населення на кредити скорочувався через погіршення споживчих настроїв. Зниження попиту на іпотеку оновило історичний антирекорд унаслідок скорочення заощаджень домогосподарств та невтішних перспектив ринку нерухомості.
Стандарти кредитування домогосподарств посилились другий квартал поспіль.
Учасники опитування відзначили зростання всіх видів ризиків у ІІ кварталі 2022 року, найпомітніше — кредитного й операційного, як і квартал тому.
Прогнози банкірів
У наступні 12 місяців більшість респондентів прогнозують скорочення обсягів як корпоративного, так і роздрібного кредитування. Водночас оцінки перспектив відновлення споживчого кредитування дещо покращилися порівняно з попереднім кварталом.
Банки вважають, що якість кредитного портфеля погіршиться.
Респонденти очікують скорочення фондування в наступні 12 місяців, проте мають оптимістичніші порівняно з І кварталом оцінки перспектив залучення коштів населення.
У найближчі три місяці банки прогнозують, що усі види ризиків надалі посилюватимуться.
Коментарі - 14
Всё как обычно и везде, написано одно-по факту абсолютно другое, никто ни на что не отвечает, потому можно писать что ещё и доплатим за кредит.
О какой Европе мы можем мечтать или говорить если у нас всё так-как бы на… бать, причем официально на всех уровнях что на рынке что в гос.органе.
Я вот помню только одну цифру — оформление у нотариуса обошлось кажись в четыре тысячи. Гривен.
Я плачу 2,32 гривен процентов в месяц.
Включаю режим Арестовича: две гривны тридцать две копейки про-пи-сью.
2,32*12=27,84% :)
Остальное какие-то жалкие тысячи которые от полной стоимости автомобиля составляют не 30, а процент или два.
2,32*12=27,84% :)
Не удивительно после этого что ты так боишься кредитов. :)
2,32 гривны в месяц * 12 месяцев = 27,84 гривны в год
Я на кофе больше трачу в день, чем заплачу процентов за год.
От цены автомобиля это состаляет несколько стотысчяных. Не десятых, ни сотых — стотысячных — это когда между запятой и первой цифрой пять нулей.
А каско я бы в любом случае купил. Да, без кредита тариф был бы ниже, но это опять же какие-то проценты от цены, даже не десять процентов.
Крутое у Вас авто за 2,32 грн мес.
Не, я такое в кредит не беру, не сочтите за хвастовство, но я на сигареты больше в день трачу, чем у Вас «автомобиль»
Сначала рассказывал как дорог кредит на авто, а когда оказалось что ты на сигареты тратишь больше чем я за месяц плачу по кредиту то моментально переобулся на лету и уже начал чмырить чужой выбор не зная ничего про сам автомобиль. Ну-ну. :D Копи на евробляху.
Проще снимать