Відсутня турбіна, яка, за словами Москви, призвела до того, що газопровід «Північний потік-1» перекачував менше газу до Європи, застряг у транзиті до Німеччини, бо Росія досі не дала добро на його транспортування назад. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, які знайомі з цим питанням.
Росія не поспішає забирати турбіну для «Північного потоку» з Німеччини — Reuters
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
За словами одного з джерел, турбіна, яка зазвичай працює на російській компресорній станції «Портова», проходила технічне обслуговування в Канаді, але 17 липня була доставлена назад до Кельну, Німеччини, логістичної компанії Challenge Group.
Зараз неясно, коли турбіну можна буде повернути. Це може зайняти дні чи навіть тижні.
Читайте також: Канада погодилася передати турбіну «Газпрому» всупереч позиції України
Нагадаємо
Повернення турбіни до Німеччини відбулося після кількох тижнів консультацій між Берліном та урядом Канади щодо того, чи не порушить такий крок західні санкції, введені проти Росії після її вторгнення до України.
Минулого місяця Москва скоротила потужність Північного потоку-1 на 60%, пославшись на затримку повернення турбіни, яку обслуговує німецька компанія з виробництва енергетичного обладнання Siemens Energy.
Росія знову відкрила трубопровід у четвер після десятиденної планової зупинки на технічне обслуговування, але він все ще працював зі зниженою пропускною спроможністю.
Німеччина відкидає аргумент Росії про те, що відсутність турбіни є причиною скорочення поставок «Північним потоком-1», і звинувачує Москву у використанні газових потоків як політичну зброю.
Росія заявила, що повернення турбіни вплинуло на безпечну експлуатацію трубопроводу, додавши, що документація від Siemens Energy, необхідна для її повторної установки, все ще відсутня.
Коментарі - 6
Про це розповів російський письменник Борис Акунін в ефірі телеканалу Freedom.
«Держава Російська Федерація проживає останню главу своєї недовгої історії. Ця глава жахлива і ганебна. Після цього, мабуть, буде розпад і якась інша держава, яка буде менш небезпечна для сусідів, ніж путінська держава», — зазначив письменник.
За його словами, за найгіршого сценарію на карті з’явиться такий собі «Північний Іран».
«Це буде ізольована, замкнута територія, наїжачена проти всього світу, з прискореним станом гниття, поки не відбудеться вибух. Це дуже сумний та страшний сценарій, тому що він дуже поганий для всіх, не тільки для Росії. Він поганий для світу й особливо поганий для сусідніх країн, в першу чергу для України. Річ у тому, що поруч весь час буде знаходитися агресивна та ворожа держава, яка не дасть Україні будувати мирне життя й нормально розвиватися, навіть коли припинитися фаза гарячої війни», — пояснив Акунін.
При цьому він вважає, що Росія воєнну перемогу здобути не зможе, політична перемога — виключена.