Україна обговорює з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями можливість перегляду графіка виплат із зовнішнього боргу. Про це заявив урядовий уповноважений із держборгу Юрій Буца, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Україна обговорює з МВФ та іншими МФО можливості перегляду графіка виплат за боргом
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Ми спілкуємося з МФО теж, але там суто юридично можуть бути інші підходи… Думаємо у цьому напрямі», — сказав він на обговоренні щомісячного огляду економіки України під час війни, організованому Центром економічної стратегії.
Він уточнив, що у разі МВФ без таких дій при продовженні всіх виплат Україна за підсумками цього року перерахує Фонду більше коштів, ніж отримає від нього навіть з урахуванням отриманих після початку війни $1,4 млрд.
Читайте також: Україна заощадить $5 мільярдів через відстрочку платежів з обслуговування боргу — Мінфін
Два варіанти вирішення
За його словами, є два основні варіанти вирішення проблеми: або хтось із членів G7 готовий замістити ці виплати, або МВФ збільшує фінансування України через нову програму.
Він пояснив, що розпочати нову програму складно, оскільки дуже складно зробити макропрогноз на термін її дії.
«Спілкуємося з МВФ, яким може бути рішення. Поки що рано говорити, які будуть варіанти… Бачимо проблему відтоку, але не можемо сказати, що у нас є якесь рішення, про яке публічно можемо сказати», — зазначив Буца.
Відстрочка виплат
Щодо заяви міжнародних партнерів у рамках G7 та Паризького клубу кредиторів про готовність відстрочити виплати України за держборгом до кінця 2023 року з можливістю продовження ще на рік Буца зазначив, що ця заява матиме практичне застосування. За його словами, йдеться про перенесення термінів із досить м'яким графіком поступової виплати.
Коментарі - 6
Національний банк планує викуп державних облігацій для фінансування дефіциту бюджету на 30 млрд гривень щомісяця. До кінця року сума складе 180 млрд гривень.
Грошова емісія НБУ через викуп ОВДП досягла 225 млрд гривень. У НБУ вважають, що це основна причина девальвації гривні.
Столько экспертов вокруг — ужас!