Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%. Про це під час монетарного брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко.
Нацбанк залишив ставку на рівні 25%
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Правління Нацбанку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних. Ухвалене в червні рішення про підвищення облікової ставки і надалі позначатиметься на зростанні ринкових ставок», — заявив голова НБУ.
За його словами, збільшення привабливості гривневих активів разом із коригуванням офіційного обмінного курсу та додатковими заходами економічної політики знизить попит на валютному ринку.
«Ураховуючи заплановані надходження офіційного фінансування, це допоможе підтримувати достатній рівень міжнародних резервів і відповідно забезпечувати курсову та макрофінансову стабільність», — підсумував Шевченко.
Що очікує НБУ
Базовий сценарій макроекономічного прогнозу передбачає збереження облікової ставки на рівні 25% щонайменше до ІІ кварталу 2024 року. Водночас баланс ризиків для прогнозу облікової ставки зміщений вгору.
«У разі реалізації ризиків, Національний банк може підвищити облікову ставку та ставки за своїми монетарними операціями понад поточні рівні для збереження стабільності грошово-кредитної сфери та керованості інфляційними процесами», — зазначив регулятор.
Нагадаємо
2 червня Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 10% річних до 25%.
20 січня правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 9% до 10% річних.
Що означає зміна ставки
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Чим вище ключова ставка, тим дорожче кредити і депозити в нацвалюті.
Максимальна облікова ставка в Україні становила 300% (жовтень-грудень 1994), а мінімальна 6% (червень 2020 — березень 2021).
Коментарі - 6
Для економіки це як намагатися тиснути на газ, поки у тебе заклинили гальмівні колодки і треба давити на повну, щоб хоча б тримати швидкість.