Національний банк скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/$ для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.
НБУ знизив офіційний курс гривні одразу на 25%
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що означає зміна курсу
«Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни», — наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.
Корегування курсу допоможе:
- підвищити конкурентоспроможність українських виробників, збільшити приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами;
- зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення;
- мінімізувати спекулятивну складову поведінки учасників ринку та стабілізувати очікування;
- підтримати стійкість економіки в умовах війни.
Корекція офіційного курсу гривні матиме обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін.
Натомість фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу НБУ зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні.
Умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти
Як зазначили в НБУ, умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому й безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними:
- продаж та купівля валюти банками під заявки клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного;
- курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку як і раніше визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.
Фіксований курс
Як писав «Мінфін», 24 лютого НБУ встановив фіксований курс та ліміти на зняття готівки. Фіксація курсу з перших годин повномасштабної війни на рівні 29,25 грн/дол допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи.
Коментарі - 62
підскажіть хтось б.ласка:
Зараз в банках виходить лише гривні можна знімати? І якщо треба готівка в дол.США, то лише в обмінниках або у бариг можна купити правильно?
Дякую
.але дякую за інфу
Хотя курс в банке обычно выше, чем в обменниках. =/
Думаю спрос на наличный доллар в ближайшие дни будет высокий, так как пойдут за суммамми на 300−500, а 3000−10 тыс, а безнал выкупит НБУ по 36,56
Сегодня таки действительно +25% к вчерашней цене.
— резкий рост реального валютного курса до 40+
— открытие продажи безналичного доллара — позволит легко гражданам запасаться долларом «на чёрный день» даже просто переводом между своими грн/валютными картами, что тоже повлияет на рынок, а точнее на ещё бОльшее падание гривны
— само собой рост реального курса до 40+ - потянет за собой рост цен: топливо сначала вырастет (т.к. идёт с Европы — за валюту), а затем как результат и всего остального — продуктов, лекарств и т. п. что импортируется и зависит от топлива
— в связи с тем, что населению не будет хватать денег на минимальные потребности — будет повышение зарплат бюджетной сферы, пенсий — возможно не очень значительно, но достаточно для того чтобы запускать снова и снова печатный станок НБУ, что ещё один фактор в пользу повышенного курса
— так как потребности Украины по разным данным от 5 до 9 млрд. $ ежемесячно (а значит в гривнах — ещё больше с ростом курса доллара), но внешнее финансирование гораздо меньше и нет перспектив что оно будет расти — то значит недостающие суммы будут тоже печататься.
Понятно что при всём этом часть людей будет дальше носить «розовые очки» и верить в курс 35. К сожалению, лучше всё же принять суровую реальность и уже адаптироваться к новым условиям, чем ждать чуда в виде несуществующих причин для укрепления гривны.
Посмотрим, конечно, время всё покажет — какие прогнозы были правильными и с чем нам жить дальше.
Ну шо, купили по 33?