Канада поверне Німеччині відремонтовану російську турбіну, необхідну їй для газопроводу «Північний потік-1», незважаючи на заперечення з боку України. Про це оголосив міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон у суботній заяві, повідомляє «Європейська правда».
Канада погодилась передати турбіну «Газпрому» всупереч позиції України
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Канада надасть обмежений у часі і такий, що підлягає скасуванню, дозвіл Siemens Canada на повернення до Німеччини відремонтованих турбін «Північного потоку-1», — заявив міністр, додавши, що це дозволить підтримати здатність Європи мати доступ до надійного та доступного джерела енергії у той час, як вона продовжує відмовлятися від російських нафти та газу.
Вілкінсон сказав, що дозвіл вирішили видати після обговорень з «нашими європейськими друзями та союзниками» та Міжнародним енергетичним агентством.
Турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens, була відправлена на ремонт до Монреаля та «застрягла» там через санкції проти нафтогазової галузі Росії через її війну в Україні.
Німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття «Північного потоку-1» і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.
«За відсутності необхідного постачання природного газу економіка Німеччини постраждає від значних труднощів, а самі німці будуть під загрозою того, що з наближенням зими не зможуть опалювати свої будинки», — заявив Вілкінсон.
Нагадаємо
Український уряд виступив проти намірів Канади погодитися на таке точкове зняття з Росії санкційних обмежень і вважає це рішення «необгрунтованим та небезпечним для санкційного режиму».
Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі наполягала в суботу, що Канада непохитно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, та анонсувала нові санкції проти російського енергетичного сектору.
Коментарі - 3
Відомо, що турбіну спочатку відправлять до Німеччини, а потім доставлять «Газпрому». У Німеччині кажуть, що повернення турбіни позбавить Росію приводу підтримувати постачання значно нижче нормального рівня. 8 липня Москва заявила, що збільшить постачання газу в Європу, якщо турбіну повернуть.