Кількість країн, що розвиваються, які знаходяться у скрутному становищі, подвоїлася, особливо вразливими до дефолту виявилися Сальвадор, Гана, Єгипет, Туніс і Пакистан. Про це повідомляє Bloomberg.
На країни, що розвиваються, насувається історичний каскад дефолтів
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Безліч проблемних боргів у чверть трильйона доларів загрожує втягнути світ, що розвивається, в історичний каскад дефолтів.
Шрі-Ланка стала першою країною, яка припинила цього року виплати своїм іноземним власникам облігацій через непомірні витрати на продукти харчування та паливо, які спровокували в країні протести та політичний хаос.
Росія пішла у дефолт у червні після того, як потрапила до павутиння санкцій через вторгнення в Україну.
Тепер основна увага приділяється Сальвадору, Гані, Єгипту, Тунісу та Пакистану — країнам, які Bloomberg Economics вважає вразливими до дефолту. Оскільки вартість страхування боргу ринків, що розвиваються, від несплати різко зросла до найвищого рівня з моменту вторгнення Росії в Україну.
Читайте також: Милованов розповів, чи загрожує Україні дефолт
Кількість ринків, що розвиваються з суверенним боргом, який торгується на проблемних рівнях, — прибутковість більш ніж на 10 процентних пунктів вища, ніж у казначейських облігацій з аналогічним терміном погашення, що може вказувати на те, що інвестори вірять у реальну можливість дефолту — збільшилася більш ніж удвічі за останні шість місяців.
Загалом у цих 19 країнах проживає понад 900 мільйонів осіб, а деякі країни, такі як Шрі-Ланка та Ліван, вже перебувають у стані дефолту.
Борг
На кону цих країн стоять 237 млрд доларів боргу, що належать іноземним власникам облігацій. Це п'ята частина номінованого в доларі, євро або ієні боргу країн, що розвиваються.
Це становить майже п'яту частину — або близько 17% — від 1,4 трлн доларів суверенних країн з ринком, що формується, які мають непогашений зовнішній борг, виражений у доларах, євро або ієнах.
Ефект доміно
Як показали кризи в останні десятиліття, фінансовий крах одного уряду може спричинити ефект доміно — відомий як зараження ринковою мовою — коли трейдери отримують гроші з країн зі схожими економічними проблемами і таким чином прискорюють їх падіння.
Читайте також: Дефолт неминучий: Fitch знизило рейтинг Білорусі
Найгіршою із цих криз був латиноамериканський борговий крах 1980-х років. Спостерігачі за ринками, що розвиваються, кажуть, що поточний момент має певну подібність.
Як і тоді, Федеральна резервна система США раптово різко підвищує відсоткові ставки в спробі приборкати інфляцію, викликаючи стрибок вартості долара, що ускладнює країнам, що розвиваються, обслуговування своїх іноземних облігацій.
Найбільш схильні до стресу, як правило, невеликі країни з більш коротким послужним списком на міжнародних ринках капіталу. Великі країни, що розвиваються, такі як Китай, Індія, Мексика та Бразилія, можуть похвалитися досить надійними зовнішніми балансами та запасами валютних резервів.
Коментарі - 28
04й — оранжевая революция — перевыборы
14й — майдан — замена януковича
22й — война
Когда Зеленский стал президентом, я сразу же думал про то, что на его срок должен припасть майдан, но все произошло немного по другому
Мне нравятся страны, где продумали удалённую работу: чем выше количество людей работающих удалённо- тем меньше их катается в транспорте и бродит по улице, соответственно и болеют меньше. Когда люди болеют и получают иммунитет- это классно, но надо чтобы они это делали равномерно, а не так что в декабре 100500 тысяч тел мертвые валяются возле больниц. Молотком нужно гвозди забивать, а не бить по пальцам, тогда это означает рациональное использование инструмента, держу в курсе. Ну, а такие как ты- будь они за или против чего-то, как раз для эпотажных дядек и тётек делают инфоповод)
2. «а не так что в декабре 100500 тысяч тел мертвые валяются возле больниц»
Якщо створити панічні настрої, то так і будуть валятися. Якщо до лікаря починає звертатися 100500 панікерів, то зрозуміло, тим кому дійсно потрібно можуть і не потрапити до лікарі. І знову — результат бездумної або злочинної політики, а народні маси в більшості своїй виявилися не здатними думати і з радістю підтримали усе що їм спустила фарма — не працюючі тести, маски що розносять заразу і вишенка на торті - уколи кожні 6 місяців. Що може бути для них краще?
1. Невміння лікувати, мабуть в тебе і таких як ти коротка пам"ять, бо всім хто хворів прописували конячу дозу антибіотиків і такі інші маразми від яких швидко відмовилися. За те було науково, доказова медецина?
2. В ковід-смерті записували усіх померлих у яких типу знайшли ковід (а не знайти просто не можливо, так як тест показують 50 на 50), рак, дтп, інфаркт, інсульт, самогубець … Звідси і лічильник. Для чого це потрібно? Правильно, щоб налякати. Все для того, щоб налякати. А як думаєш, що будуть робити налякані? Так, панікувати, бігти у лікарню бо там засвербіло. Якщо ти і тобі подібні не розуміють таких простих речей, то не дивно, що у світі такий хаос утворився.
------
Але от скажи, як такі як ти трактують те, що коли почалася війна, вірус втік? Трупи не валялися? Маски не носили, не ширялися? Вірус злякався війни та втік?)). Я з вас ковідоітів в тихому шоці. Садо-мазохісти якісь, масочки, дистанція, уколи, доказова медицина бубубу. Тьху.
Ковид не лечат, лечат симптомы связанных болезней, или последствия. 2 года спустя, оказывается, некоторые не знают этого.
И делать выводы что кто-то там любитель или противник запретов ковида- ну такое себе, сразу показывает уровень образования, в вашем случае- киста. Выше, я написал что есть логичное, и написал почему радикальные дебилы, той или иной стороны плохо, но вы решили мне в этом помочь и примером показать насколько это плохо. Спасибо за участие.
2. Вакцинація потрібна тим у кого слабкий імунітет.
3. Ускладнення дає вакцинація сама по собі, і ніяких гарантій немає. Ті хто не захворів кричать помогло, а ті хто захворів записують у таких що купили сертифікати.
4. «Если тебя это устраивает-» в тому то і справа, я сам повинен вирішувати, влаштовує мене це чи ні. І не тобі вказувати мені як поступати і лізти зі своїми паспортами здоров"я.
та ти містер очевидність просто. Ну звичайно пропаганда це саме по собі не є негативним словом. Але в даному випадку, пропаганду використовують щоб обдурити людей, навязати те, чого насправді немає в таких масштабах, маніпулюючи різними статистичними показниками. От наприклад, згадай як все починалося. Спочатку пропаганда нам втирала, що гуляти в парках то зло, потрібно сидіти вдома, вб«ємо вірус і заживемо як було. Пам»ятаєш таке? А через рік вже ляшко заспівав, що це було для того аби налякати нас нерозумних телят котрі не здатні побачити небезпеку. Було б смішно якби не було так сумно, більшості це виявилося не вартим уваги, подумаєш, порушили всі норми конституції, прав людей та і взагалі здорового глузду щоб налякати. Людей тримали у стресі(що сприяє захворюваності), створили паніку, багатьом зруйнували їхні життя, створили небачену вже скільки років економічну кризу на рівному місці — щоб полякати. Ну, якщо піпл таке хаває то чому б і не постригти вас овечок. А хто не хоче — закриємо вдома, таборах, а може скоро і садити будуть.
ну ти схоже не намагаєшся думати взагалі.
Щоб я робив? Ну явно не сіяв паніку, а це зробили свідомо, з усіх дир кричали про кінець людству, прекрасно розуміючи, що це заб"є лікарню панікерами та створить неймовірні проблеми лікарям, а відповідно багатократно збільшить реальну проблему. Для чого? Дуже схоже для того аби загнати усіх у фармакологічне рабство, урядам всіх країн можна без будь-яких пояснень по щелчку пальців робити з громадянами все що захочуть, будь-які промахи списувати на вірус і т.д і т.д.
Якщо б дійсно хотіли допомогти, то обмежили б пересування для старших людей, бо вмирали в 99% від 45 років. Тобто створити бригади з молодих людей котрі б носили продукти старшим людям, в масках, рукавичках і т.д. Але вирішили піти шляхом найбільшого профіту для фарми та політичної еліти і тотального обмеження прав та свобод громадян. І це настільки зайшло, що вже новий вірус розкачують. Якби не війна, то цей маразм би дійшов до таборів. Але це їм збило тему трохи, але все рівно пробують. Сотні млрдів на дорозі не валяється, а корисних ідоітів ще тьма тьмуща.
не правда, це була скоординована акція влади та змі. Чому наказували записувати навіть дтпшніків та раков в ковідосмерті? Влада забезпечувала цифри, змі крик зі всіх дир. Ботоферми просто озвіріли, страшилок випускалося в мегатоварних кількостях, у мене фейсбук був забитий історіями одного і того ж змісту, тільки змінені слова.
«і ви були б першим хто кричав би про розкрадання бюджетних грошей.»
я кричу не тому що гроші тратять, а що немає логіки. Наприклад, маски ж не перший рік придумали, їх одягали у всі роки коли оголошували епідемії. І я в молодості працював з клієнтами по підключенню і також її одягав як працівник ще в 2000 них роках, і я розумів для чого, логіка дій була очевидна та зрозуміла. А зараз її немає взагалі. Заставляють людей напялити маску навіть не знаю з якою метою, чи то просто двієчники правили балом чи просто як символ покори не знаю, бо ще раз повторю, маска, котра не змінилися протягом кількох годин, стає джерелом інфекції в багатократно більшим ніж без неї. І «проста» людина (не працівник) в 99% випадків не буде заморочуватися частотою зміни масок. Тому якби держави таке зробили, я би був перший, хто це підтримав. А кричали б такі як ти, бо вам би було жаль бабусь котрі мають сидіти дома, а молоді чомусь гуляти.
«А це все грощі і не малі»
ці гроші це б були навіть не 1% від того, на що в кінцевому випадку витратили. І явно було би простіше, ніж нагинати всіх підряд круши
з приводу організації молоді що буде носити бабусям набори їжі це не так просто як ви уявляєте. Звісно це все можна зробити. але щоб це організувати необхідно витратити багато грошей, а також з’являться тисячі «журналістів» і ботів, які почнуть розганяти зраду про розкрадання бюджету. І щодо ефекту від цього не впевнений що все було б так радужно як ви розповідаєте.
Паніка була не лише в Україні, а в усьому світі, і не було жодної держави де б люди не називали дії влади дурницею, можливо лише Китай, де, за подібні «називання» можуть посадити
блін, то вмить зупинити весь бізнес, транспорт, життя простіше ніж організувати підвіз продуктів??? В тебе з головою як нормально?
а я і не говорю за Україну лише, просто хтось головний жахнув, а прихвостні підтримали великого «дядю»
України має щомісячний дефіцит бюджету близько 5 млрд дол. і фактично закритий доступ до зовнішніх приватних ринків капіталу. В таких умовах уряд розглядає можливість надання для України «канікул» для виплат за зовнішнім боргом, а також — проведення реструктуризації боргу.
Водночас міністр фінансів Сергій Марченко наголошує, що графік виплат по зовнішньому боргу не є складним у цьому році, тому Україна має всі можливості навіть у військовий час обслуговувати його погашення.