Європейська комісія пропонує виділити Україні мільярд євро макрофінансової допомоги. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише DW.
Єврокомісія пропонує надати Україні ще один мільярд євро макрофінансової допомоги
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Сьогодні ми пропонуємо надати Україні мільярд євро. Про надання першої частини макрофінансової допомоги було оголошено у травні. Це допоможе задовольнити невідкладні потреби країни. ЄС продовжить надавати допомогу Україні та підтримуватиме її відновлення у довгостроковій перспективі», — запевнила фон дер Ляєн.
Цей кредит стане доповненням до виділеної в першій половині року позики Києву сумою 1,2 мільярда євро. Загалом обсяг макрофінансової допомоги Україні від ЄС може сягнути 10 мільярдів євро, зазначається на сайті ЄК.
Читайте також: ЄС виділяє Україні 9 мільярдів євро макрофінансової підтримки
Пільговий транш
За програмою, кошти макрофіну нададуть у вигляді довгострокової позики на пільгових умовах. Передбачається, що допомога сприятиме макроекономічній стабільності та загальній стійкості України на тлі війни Росії та пов’язаних з нею економічних викликів.
На знак солідарності з Україною, як наголошують в ЄК, Євросоюз покриє відсотки за цією позикою. Транш для України буде забезпечений на 70 відсотків з бюджету ЄС.
Пропозицію ще мають схвалити Європарламент та Європейська рада, після чого між Україною та ЄС будуть підписані відповідні меморандум та угода. Згодом кошти швидко надійдуть Києву, запевняють у ЄК.
Там також нагадали, що з 2014 року ЄС надав Україні понад 5 мільярдів євро через п'ять програм макрофінансової підтримки для реалізації реформ.
Коментарі - 1
Про це «Сьогодні» розповів аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак.
За стабільність валютного ринку України виступають достатність золотовалютних резервів країни для інтервенцій (понад 25 млн. доларів США), фінансовий грант від США у розмірі 1,3 млрд. доларів і сезонний фактор.
«Попит на валюту з боку населення не зростатиме. За слабкість гривні виступають війна в Україні, що загрожує дефолтом на тлі падаючої економіки та втрачених інфраструктури й територій, а також майбутній плаваючий курс гривні», — розповідає експерт.
Аналітик не очікує різкого падіння гривні понад 40 за долар. По-перше, банки не купуватимуть валюту за таким курсом, оскільки самі встановлюють курс купівлі та продажу в країні.
По-друге, поки зовнішнє фінансування країни зберігається — дефолту не варто чекати. По-третє, за сезонним фактором попит на валюту у липні не зростає", — наголошує Орищак.
Рішення про плаваючий курс валюти не дасть девальваційного поштовху, як і надрукована гривня. Окрім низьких доходів населення та вичерпних грошових запасів у нас діють обмеження на виведення грошей за кордон.