Значна частина економічно активних українців, які змогли працевлаштуватися закордоном, після закінчення війни не планують повертатися додому. Про це йдеться в результатах опитування «Допомога українським біженцям закордоном».
Третина українських біженців не планують повертатися додому — експерти
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Я думаю, що в реальності кількість біженців, які не повернуться, — не менше 30%. І це значно більше, ніж ми чуємо від політиків», — розповіла керівниця проєкту Юлія Гречка.
За її словами, серед причин — давня мрія емігрувати, для чого зараз максимально сприятливі умови.
Також багато українців втратили дім і роботу в Україні, дехто — працевлаштувався і вже не хоче нічого міняти. Люди, які виїжджають за кордон, мають доволі високу кваліфікацію, відзначають експерти. Часто це ті, хто мали в Україні свій бізнес, але в країнах, куди вони виїхали, вони шукають будь-яку роботу, яка не потребує знання мови, зокрема у сфері обслуговування.
Читайте також:Ізраїль надасть українським біженцям право на роботу
«Якщо раніше українці працювали закордоном і переказували кошти своїм родинам (це близько $10−15 млрд щороку), то сьогодні ситуація протилежна: чоловіки переважно заробляють в Україні та відправляють своїм родинам кошти закордон. За даними Нацбанку, десь $3 млрд на місяць відтік грошей з України», — розповідає фінансовий аналітик, економіст Олексій Кущ.
Експерти дійшли згоди, що економіка України і ринок праці поступово виходять з кризи, адже близько 70% підприємств повідомляють про адаптацію до військового стану та готовність працювати.
Юлія Далібук, головний редактор журналу «Будні» robota.ua додала, що відсоток вакансій поступово зростає: якщо в березні це було 7% від довоєнного стану, то на сьогодні це вже 27%. Робочих місць в Україні стає більше.
Читайте також: Українські біженці в Чехії: допомога, житло, робота
Олена Мельник, начальниця управління Державного центру зайнятості, розповіла, як можуть отримати послуги центрів зайнятості клієнти, які знаходиться в різних куточках України, зокрема в регіонах окупації та бойових дій. Для громадян закордоном є можливість супроводу Центром у пошуку роботу.
«Кар'єрні радники супроводжують громадян протягом 30 днів. Якщо протягом цього часу людина не повертається, то її реєстрація в Центрі зайнятості припиняється.
Таким чином, якщо ви запланували повернення в Україну, ви можете за 30 днів до повернення звернутися до Центру зайнятості з проханням допомогти вам з пошуком роботи", — пояснює чиновниця.
Отже, найбільшими викликами в темі працевлаштування зараз є робочі місця для українців, які знаходяться закордоном, але планують повертатися, робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, допомога тим, хто опинився без роботи через війну.
Читайте також: Які країни приймають біженців з України
Коментарі - 41
Тільки план «Маршала» не допоможе повернути людей. Україна на кілька десятків років повинна стати офшором за підтримки США і Європи. Люди мають отримати щось більше ніж роботу, наприклад 20 річну можливість займатись бізнесом без сплати будь-яких податків до певного рівня доходів, дуже дешеве кредитування і т.д. Інакше нас чекає неймовірна демографічна криза від якої оправитись буде дуже важко або навіть неможливо.
На додачу, з потенційних 3 млн біженців в Польщі, PESEL отримали щось близько 1,1 млн. Тобто, інші взагалі не подали ніяких документів.
Про офшор і відсутність податків то ви якось дуже наївно. Ключове на найближче майбутнє - це швидкість впровадження реформ, які буде вимагати план вступу до ЄС. Саме ці реформи дадуть інвестиції, які дадуть робочі місця і кратний ріст ВВП на душу населення. І дадуть макрофінансову стабільність. А лише тоді прийдуть дешеві кредити. Просто взяти і «впровадити» дешеве кредитування ніяк. З податками взагалі - таких низьких податків для малого бізнесу як у нас мабудь ніде немає. Тут публікували не так давно ставки податку в різних країнах. Почитайте, здивуєтесь.
Скрін з сайту робота.юа з розмірами зарплат це взагалі треш «праця за їду».
Я за то, что если это не предприятие, где вакантное место по твоей специальности требует военной подготовки, чтобы перестали требовать военный билет при трудоустройстве независимо от пола (мужской, женский, интерсекс — то есть с нарушениями формирования пола), гендерной идентичности и психологии (цисгендер — то есть нормальный или трансгендер — то есть с расстройством гендерной идентичности). Тогда больше людей будут трудоустроены в своей стране, и не будут подаваться в заробитчане.
https://pl.jooble.org/praca-junior-python/Warszawa
Але, нажаль, багато хто таки вирішить залишитись там.
З них близько 6 млн. виїхало у 2022 році.
6 млн — Європа 5 млн виїхало + 0,9 жило раніше https://cutt.ly/XKC5Wri, https://cutt.ly/RKC5UCa
3,7 млн. орди. Вивези 1,7 млн+ 2 млн жило раніше https://cutt.ly/bKC89zv, https://cutt.ly/nKVqDY3
1,4 млн — Канада https://cutt.ly/MKC8I06
1 млн — США https://cutt.ly/OKC365U
500 тис — Ізраїль https://cutt.ly/DKC8zFL
300 тис — Молдова https://cutt.ly/lKC4RdS
300 тис — Аргентина https://cutt.ly/UKC3xxO
270 тис — Казахстан https://cutt.ly/tKC53rW
160 тис — Білорусь https://cutt.ly/MKC6pnG
90 тис — Узбекистан https://cutt.ly/KKC6b7L
40 тис — Австралія https://cutt.ly/PKC6Sb2
А простым Украинцам если нет нужного заработка то чего сидеть здесь.
Чтобы не получилось как в фильме Слуга Народа, когда Президет вышел и кричит АУ ЛЮДИ ВЫ ГДЕ, а людей нет все уехали
Посмотрим сколько вернется когда закончатся пособия и бесплатное жилье, после того как уехавшие полгода поработают поломойками и шиномонтажниками, без перспектив когда-то накопить на свое жилье.
Поломойки в Украине — 7000−8000 ЗП, аренда 5000−6000, а еще нужно покушать и что-то купить для дома.
Поломойка в Польше — 4000−4500zl ЗП. Аренда 1500−2200 (с админкой)… делайте выводы
І зневажливе відношення до прибиральниць, чи працівників шиномонтажа, дуже говорить багато про вас, в першу чергу. Я б на роботу вас ніколи не взяв. Одна надія, що ти ще молодий зелений *** студент, який тут щось з себе корчить, це пройде)
Взагалі, міркую, так.
Большинство беженцев в Европе это женщины с детьми из восточных или южных регионов, многие из них первый раз увидели Европу в отличнии от «западенцев», которые туда часто ездили на заработки. Европа тоже не резиновая и по моим прогнозам 70−80% из числа всех беженцев вернётся домой, как только закончатся халява и встанет выбор: работа в Европе или домой.
Я увидел как в Украине соблюдают законы, как нарушают устав ООН, какое отношение к мужчинам. При этом в конституции якобы равноправие. У меня знакомая без особых проблем уехала в Латвию, затем во Францию (захотелось ей на море), а через месяц она планирует в Лондон, искать жениха. что тут скажешь беженка, убегала от войны.А что мужчины? на убой? или в голоде умереть? Я не буду воевать за олигархов, пока их детей давно увезли за границу.
У меня не было цели уехать раз и навсегда, все мы понимаем с кем имеем дело. Все эти запреты провоцирует ещё больше негатива со стороны общества. Многие «заробитчане» не хотят приезжать в отпуск, потому что их обратно не выпустят. Будь бы власть адекватная.без всех этих запретов люди бы с удовольствием вернулись в родную страну, после окончания войны вместе с родными, люди бы понимали что страна их не запрет в клетку, что есть свобода, настоящая!
Как только снимают запрет на выезд я сразу уеду раз и навсегда, в планах куда-то на острова.