Ринкова ціна російської нафти марки Urals зросла за останній місяць на $15 — до $90 за барель. Про це пише Ліга з посиланням на Bloomberg.
Російську нафту активно скуповують в Азії. Ціна Urals зростає
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Хто купує російську нафту
Попит на російську нафту забезпечують переважно покупці з країн Азії. Також останнім часом з'явилося багато невеликих торгових домів, які бажають мати справу з Росією, що допомагає зберегти потоки нафти до Азійського регіону.
Ринкова ціна нафти не враховує дисконтів, з якими наразі продається Urals. Дисконти досягають до 30% від ринкової ціни через небажання багатьох трейдерів мати справу із ресурсами з країни-агресора.
Читайте також:Експорт нафти із чорноморських і азовських портів Росії зріс майже на 30%
В агентстві припускають, що попит на російську нафту в Азійському регіоні збережеться навіть у разі введення, як санкцій, обмеження ціни (price cap) на Urals.
На саміті Великої сімки, що пройшов наприкінці червня, лідери G7 доручили своїм міністерствам розробити механізми для встановлення глобальної верхньої межі цін на російську нафту.
Механізм обмеження ціни передбачає заборону страхування морських перевезень російської нафти, якщо вартість нафти для покупця перевищуватиме певну верхню межу.
Яка саме межа буде встановлена для ціни на нафту з Росії, поки невідомо.
Хто купує російсько-казахську нафту
Лідером серед країн-імпортерів нафти КТК є Італія — її порти прийняли 13 танкерів. Далі ідуть Греція — 7, Нідерланди та Корея — по 5, Іспанія та Франція — по 4, Туреччина — 3, Індія та Китай — по 2, а також Мальта, Великобританія, Панама, Сінгапур, ОАЕ, Ізраїль — по 1.
Серед судновласників танкерів, які перевозили сиру нафту, — компанії з 11 країн. Сумарно 40 танкерів (або 78% від їх загальної кількості) належать судновласникам із країн ЄС.
Абсолютним лідером є Греція — її компаніям належать 33 танкери (або 65% від їх загальної кількості). Далі йдуть Південна Корея — 5, Туреччина — 3, Норвегія та Німеччина — по 2, а також Хорватія, Великобританія, Іспанія, Росія, Сінгапур, Ліберія — по 1.
Коментарі - 14
Арестович уже 3 месяца рассказывает что вот вот закончатся у них ресурсы воевать. Если читать независимые новости то ситуация не настолько раужная
Гипотетическая договоренность закончится тем что украинцам придется воевать в Польше как сейчас жители днр в Украине.
Насчет Арестовича-то да, сказочник ещё тот.
matroskin
Гипотетическая договоренность закончится тем что украинцам придется воевать в Польше как сейчас жители днр в Украине
що за бред ти несеш чоловіче
Даже если для Вас мужики с днр+лнр воюющие против ВСУ галлюцинация , это не значит что их там нет.
Воювати в Польщі? ви напевно бот з роісі раз говорите наративами наших східних прости господи сусідів.
як побудований у вас звязок між тим, що відбувається у взаємовідносинах росії з квазі утворенням днр і тим що відбувається у взаємовідносинах між Україною і Польщею, мені не зрозуміти.
Да чого тут відносини України і Польщі ?
Я вище писав, але Ви не читаєте або ж не вїзжаєте в прочитане.
«Мужчин с лднр никто не спрашивает хотят ли они воевать против Украины (те кто хотели уже своё отвоевали ещё в 2014)«
Так от буде й у випадку якщо окупують Україну, росіякам глибоко пофіг які у Вас взаємовідносини з Польщею, дадуть дореволюційну гвинтівку й відправлять штурмувати Краків, а відмовитесь, то просто пристрелять відразу.