Україна отримала позитивні висновки щодо можливості приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту (так званий «митний безвіз»). Про це повідомляє Держмитслужба у своєму телеграм-каналі.
Україна може приєднатися до «митного безвізу» вже восени — Держмитслужба
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Офіційні висновки щодо можливості запрошення України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту очікуються у липні 2022 року. Такі висновки, зокрема, будуть представлені на робочій групі з питань Конвенції про процедуру спільного транзиту і Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, яка відбудеться 7 липня 2022 року.
До складу місії увійшли ті ж представники DG TAXUD та трьох країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту (Хорватія, Туреччина та Велика Британія), які брали участь і у попередній оціночній місії, що дозволило їм більш предметно оцінити прогрес України з листопада 2021 року.
«Місія високо оцінила ті результати, яких Україні вдалось досягти з часу проведення попередньої оціночної місії, навіть не зважаючи на війну», — йдеться в повідомленні служби.
Читайте також: Україна технічно готова до «митного безвізу» з ЄС
У митниці очікують, що Україну запросять до Конвенції про процедуру спільного транзиту вже восени. Це дозволить розпочати міжнародне застосування NCTS до кінця 2022 року.
«Митний безвіз»
28 травня 2022 р Кабмін схвалив законопроект про зміни до Митного кодексу України, необхідні для забезпечення міжнародного застосування NCTS та розширення імплементації положень митного законодавства ЄС.
На сьогодні Конвенція про процедуру спільного транзиту об'єднує 35 країн європейського регіону (члени ЄС, члени Європейської асоціації вільної торгівлі, Туреччина, Македонія та Сербія), які запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ-продукту (New Computerised Transit System, NCTS).
Читайте також: В Україну ввезли без розмитнення понад 19 тис. авто. Це заважає поставкам зброї та гуманітарки
Приєднання до Конвенції дозволить Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу, отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом, запровадити спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через треті країни (в межах договірних сторін Конвенції) за єдиними правилами.
Коментарі - 1