Блокчейн-стартап Solana, заснований українцем Анатолієм Яковенком, випустить смартфон Saga. Він призначений для Web3 і покликаний полегшити роботу з блокчейном. Про це пише Forbes з посиланням на The Verge.
Блокчейн-стартап Solana випустить власний смартфон Saga
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо про пристрій
Основна особливість пристрою — програмне забезпечення Solana Mobile Stack (SMS). Це набір програм та сервісів, націлених на роботу з Web3 на смартфоні.
Solana Mobile Stack перетворить смартфон на криптовалютний інструмент, який замінить собою ноутбук. SMS буде складатися з ряду продуктів, включаючи сховище даних, рішення для зберігання, адаптер мобільного гаманця, Solana Pay для Android і його децентралізований магазин додатків (dApp).
Saga покликана допомогти криптовалюті знайти шляхи, щоб «перейти на мобільні пристрої», цитує Яковенка The Verge.
Читайте також: Заробили на Ethereum 260% і купили «вбивцю ефіріуму»
«Ми не побачили жодного оголошення про крипту на конференції розробників Apple, це через 13 років після того, як зʼявився біткойн, — сказав Яковенко, — Я думаю, що це буде залежати від нас».
Технічну складову смартфонів Saga розробляє компанія Essential Phone на основі моделі OSOM OV1. Телефон матиме 6,67-дюймовий OLED-дисплей з частотою 120 Гц, 512 ГБ пам’яті та 12 ГБ оперативної пам’яті. Він буде працювати на чіпі Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1.
Ціна пристрою становить $1000. Solana відкрила попередні замовлення. Saga буде випущена в першому кварталі 2023 року.
Читайте також: Що в Україні можна купити за криптовалюту: розповідаємо все про цей сервіс
Довідка
Українець Анатолій Яковенко заснував блокчейн-стартап Solana у 2017 році. Зараз у Solana пʼять співзасновників: колишні інженери Qualcomm Грег Фіцджеральд і Стівен Акрідж, а також колишні керівники медтехкомпаній Ерік Вільямс і Радж Гокал.
За пʼять років стартап продав сотні мільйонів токенів, на яких інвестори заробили близько $1 млрд. Токени SOL дають доступ до розробленого Яковенком блокчейну Solana, який дає змогу створювати децентралізовані програми — так звані daaps.
Solana працює швидше, ніж її відомий конкурент Ethereum. За секунду вона обробляє близько 3187 транзакцій, а у пікові періоди — понад 65 000. Ethereum обробляє всього 15 транзакцій в секунду, Bitcoin — пʼять-сім.
Коментарі - 5
В 1991 (11 лет) родители
выехали в США.
Если в 11 лет — лля
вас «немовля», то вы
ещё школьник.
Украинцы бывают разные…
Украинец — национальность.
Украинец — гражданство.
Кобзон ни по гражданству
ни по национальности
не является украинцем.
Яковенко — украинец
по национальности
и американец по гражданству.
Так что не вижу проблем
в том, что бы украинцев
называли украинцами…