Через скорочення поставок російського газу Німеччина взимку може опинитися перед непростим вибором: продовжувати постачати газ у європейські країни або залишити газ для громадян. Про це, як пише «Європейська правда», йдеться в публікації Euractiv.
Дефіцит газу може зашкодити експорту з Німеччини до інших країн Європи
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Дефіцит газу
Російський державний газовий гігант «Газпром» скоротив поставки через «Північний потік-1» до 40% від встановленої пропускної спроможності.
Ремонт газопроводу запланований на липень і у Берліні та галузі побоюються, що після нього поставки через трубопровід можуть не відновитися взагалі.
Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек заявив у четвер, що уникнути дефіциту газу «можна буде лише за умови, що ми не відправляємо газ із наших запасів до сусідніх європейських країн».
Читайте також: Німеччина запровадила режим тривоги через скорочення постачання газу
Якщо потоки через «Північний потік-1» залишаться на рівні 40%, а Німеччина збереже рівень свого експорту в європейські сусіди, країна зіткнеться з нестачею газу на початку лютого 2023 року, прогнозує федеральне мережеве агентство.
Якщо РФ взагалі не відновить поставки по «Північному потоку-1» та якщо експорт до країн ЄС продовжиться, ситуація буде ще гіршою — дефіцит газу почнеться в середині грудня.
Рівень тривоги
З огляду на різк скорочені поставки газу з Росії, федеральний уряд Німеччини оголосив рівень тривоги в так званому плані на випадок надзвичайної ситуації з газом.
Уряд Німеччини також очікує значно більші рахунки за газ для споживачів з огляду на напружену ситуацію з газопостачанням.
Коментарі - 3
Федеральне міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації частини російського газопроводу «Північний потік-2».
Про це пише німецьке видання Spiegel.
Сертифікацію «Північного потоку-2» зупинили відразу після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
«Федеральний уряд вивчає питання про те, чи слід експропріювати частину трубопровідної системи, яка знаходиться на території Німеччини, і відрізати її від решти трубопроводу. Потім труби, що ведуть з суші на море, можна було б з'єднати з мобільним терміналом СПГ», — пише видання.
В кінці газопроводу є повна розподільна мережа з компресорами і трубопроводами, по яких газ може транспортуватися безпосередньо в південну Німеччину. У міністерстві вважають, що інфраструктура ідеально підходить для цього.
Тут больше беспокоит другое — чем мы будем топить этой зимой, если даже Германия не решила этот вопрос? И сколько за это платить будем?