Володимир Путін підписав указ, який встановлює новий порядок виплат за валютним боргом (єврооблігаціями) в рублях. Згідно з указом, влада Росії виплачуватиме валютний борг за єврооблігаціями у рублях всім кредиторам. Про це повідомляє РБК.
Путін підписав указ про переведення всіх виплат за зовнішнім боргом у рублі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Для цього уряд РФ в 10-денний термін має визначити перелік уповноважених банків, що залучаються здійснення платежів власникам російських євробондів. Голова Мінфіну
В таких банках уряд РФ відкриватиме рублеві рахунки типу «И», беніфіціарами яких будуть власники єврооблігацій. На ці рахунки надходитимуть платежі за євробондами в рублях за його поточним ринковим курсом.
При цьому, відповідно до указу Путіна, виплати за валютним боргом в рублях будуть вважатися «виконаними належним чином», незалежно від позиції тих, кому вони призначені.
Читайте також:У Росії вирішили виплачувати зовнішній борг рублями
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що 25 травня Міністерство фінансів США заявило, що не продовжуватиме дію генеральної ліцензії, яка тимчасово дозволяла Росії проводити виплати для обслуговування свого зовнішнього боргу в доларах в умовах санкцій.
21 травня в Росії заявили про виплату купонного доходу за єврооблігаціями з погашенням у 2026 та 2036 роках у валюті випуску — доларах США та євро.
Раніше, уряд США ввів ліцензію, що дозволяла російському уряду робити виплати в доларах по суверенному боргу на тимчасовій основі.
Читайте також: РФ знову вдалося уникнути дефолту. Наступний етап починається 27 травня
Наприкінці квітня Мінфін РФ здійснив виплати за суверенними євробондами з погашенням у 2022 та 2042 рокаху валюті випуску — доларах США, після того, як найбільші рейтингові агентства попередили про настання дефолту за цими цінними паперами через спробу розрахуватися за ними в рублях.
На початку квітня РФ не змогла здійснити виплати за облігаціями, запустивши 30-денний пільговий період, що закінчується 4 травня.
Росія спробувала обійти санкції заплативши в рублях, але таке рішення не передбачено умовами договору. І, нарешті, коли до дефолту залишалися лічені дні, РФ неочікувано оголосила, що здійснила виплати.
Коментарі - 11
Щось здається запізно, 27 червня за 5 днів. Хтось десь казав що в москалів ще якась одна лазівка залишилась, чи таки дефолт в цьому місяці?
Мінфін США не забороняв і не може заборонити нікому виплачувати борги. Він заборонив росії використовувати заморожені резерви для виплачування боргів. Те, що цілих 3 місяці це було дозволено — це було лицемірство вищого левела. Типу заблокувати злочинцю рахунок в банку, але дозволити розплачуватись карткою в магазинах. І ось ці заблоковані резерви таким чином поступово танули. Геніально.
Але звісно, що США не могли продовжувати це лицемірство далі, тому нарешті повноцінно заблокували ті самі резерви.
Що робили росіяни — незважаючи на те, що вони отримують мільярд доларів в день з експорту вуглеводнів, вони почали вийобуватись, і казати, що раз ми не можемо використовувати резерви для оплати боргів, то будемо платити рублями. А колі цей фінт не пройшов, то раптово на виплату боргу таки знайшлось декілька копійок з того мільярду в день експортної виручки.
Ну і тепер спостерігаємо за цією історією далі. Але дуже важливо розуміти — ніхто росії не забороняв виплачувати борги. Дефолт не є неминучим чи нав’язаним ззовні. Відсутність бажання виплачувати борги з будь-якого іншого джерела окрім заблокованих ре
Для росії немає ніякої заборони користуватись/оплачувати борги доларами, як чомусь всі вважають) В чому був би взагалі сенс такої заборони? Навіщо дозволяти росії не платити по боргам тим же американцям та британцям? Такого просто немає, це якійсь міф, який вигідний самій росії — волати, що її утискають, все забороняють, роблять якусь блокаду чи щось інше.
Росіян без проблем можуть виплачувати всі свої борги, але не з заблокованих коштів, а з нових, які вони отримують за свій експорт. Вони просто відмовляються це робити.