В Україні повністю зупинена нафтопереробна галузь. Усе через цілеспрямовані ракетні обстріли Росією. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, пише РБК-Україна.
В Україні зупинилася нафтопереробка — голова «Нафтогазу»
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
За словами Вітренка, ракетні удари почалися фактично з перших днів повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Масовані атаки країни-окупанта ускладнили логістику нафтопродуктів на український ринок, що, зі свого боку, розвинуло дефіцит палива.
Читайте також: Нафтова інфраструктура під ударом. Окупанти обстріляли чотири НПЗ
«На жаль, ці удари почалися фактично з перших днів війни… Вся нафтопереробка в Україні зараз через масовані неодноразові атаки агресора не працює і складно забезпечувати логістику нафтопродуктів на український ринок, через що виникає їхній дефіцит», — заявив Вітренко.
Вирішення проблем
«Коли ми отримаємо повністю управління та мережу АЗС, коли вирішиться проблема з логістикою і ми зможемо отримувати ресурс для створення національного резерву нафтопродуктів, після цього „Нафтогаз“ зможе долучитися до вирішення проблем на ринку пального та забезпечувати стабільність, прозорість, справедливість цін на цьому ринку», — заявив голова НАК.
Читайте також: Данілов: тієї цінина бензин, яка була раніше, вже не буде
Нагадаємо
Наприкінці квітня у великих містах України почала відчуватися нестача пального. Водії відстоюють кілометрові черги, щоб купити пального. Найбільші черги на АЗС в Києві.
Ринок нафтопродуктів переживає найважчі часи з середини 90-х, зазначають аналітики. В Україні вже закрилося 70% заправок. Через війну наша держава зіштовхнулася одночасно як з зупинкою поставок з Росії та Білорусі, скороченням вітчизняного виробництва, так і з порушенням ланцюжків західних поставок.
До повномасштабного вторгнення Росії Україна імпортувала із країн ЄС (Польща, Угорщина, Словаччина та Румунія) лише 5% пального.
Коментарі - 11
«Когда мы получим полностью управление и сеть АЗС
самая большая сеть ANP и укрнафта разве не государственніе? что изменится если к ним добавят еще несколько пустых заправок?
решение проблем: надо было с первого дня развести з нпз и баз и хранить топливо на азс вместо нефтебаз и с них заправлять военных
як що взяти до уваги, що влада, коли хоче робить не звертая уваги на перешкоди…то це заплановані дії - це другий висновок
для чого так? дивлячись на то що весь світ хоче зменьшити «вплив вуглецю на довкілля» — розумієм, що такі дії щоб змусити «заскорузле населення» переформатируватись на більш екологічні вивди енергії
Щоб вирішити ваше питання «куди його можливо реалізувати» — потрібна насамперед ВАША воля і бачення підприємця. Коли воля і бажання буде ви ПОСТУПОВО зможете:
Обїеднатись с західними партнерами для:
1) виробництва електроенергії
2) невелику мережу заправних стнцій на авто (кооперація з підприємцями на переобладнання авто на водень (ті що мають досвід переобладнання на газ
Але на це потрібен час і ваше бажання.
«купувати генератори дешевого водню намагались лише з рф «- навіщо генератори водню, як що водень у вас і так вже є?
стосовно електрики я знаю, що «виробляти електрику енергетики чомусь бажають з вугілля», така ситуація тягнеться ще з 2014 року, були бріфінги, форуми, ділові зустрічи, презентації, пропозиції з модернізації з демонстрацією бізнес планів з залученням ділових закордоних партнерів…
Для себе зробив висновок — при бажанні власник виробництва робить модернизацію самостійно (з партнерами, або без)
Rredrred
23 июня 2022, 0:07 — «от моя компанія виробляє велику кількість відносно світових цін дешевого водню» — ви забули що ви пишете? потім скаржетесь: rredrred
23 июня 2022, 15:26 « купувати генератори дешевого водню намагались лише з рф »
то навіщо вам генератори водню, як що ви його вже і так виробляєте?