Нацбанк очікує, що Міністерство фінансів все ж таки підвищить ставку за державними цінними паперами. Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в інтервʼю на Youtube-каналі Олени Шкарпової.
НБУ очікує, що Мінфін підвищить ставки за держоблігаціями
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Очікування НБУ
«Ми розуміємо бажання Мінфіну залучати ресурси на внутрішньому ринку якомога дешевше. Мінфін абсолютно чітко дає зрозуміти, що сьогодні вони розглядають ОВДП як інструмент підтримки бюджету, а не як фінансовий інструмент для заощадження коштів або інвестицій. Він також орієнтується на вартість обслуговування боргу», — пояснив Ніколайчук.
Через це Нацбанку доведеться довше тримати ставку у 25%.
«Звичайно, це певною мірою ускладнює досягнення наших цілей. І по суті відмова Мінфіну підвищити свої ставки частково зменшує вплив облікової ставки на економіку. З нашої точки зору, це призведе до того, що нам доведеться довше тримати її на такому високому рівні. Тому ми очікуємо, що Мінфін все ж таки підвищить ставку за своїми інструментами. Можу сказати, що діалог із колегами з Міністерства фінансів триває», — сказав заступник голови НБУ.
Читайте також: Ставка за військовими ОВДП стала плаваючою: хто зможе заробити на цьому більше
Ставки за депозитами
У Нацбанку, за його словами, очікують, що протягом наступних кількох місяців банки будуть підвищувати ставки за депозитами у гривні і це стимулюватиме населення менше вкладати свої гривневі заощадження в іноземну валюту: «Згідно з нашими очікуваннями, ставки за депозитами від 3 місяців до року становитимуть 15−20%».
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що в міністерстві знову заявили, що зараз державні облігації є інструментом підтримки країни, а не максимізації інвестиційного прибутку.
За результатами проведеного 14 червня аукціону ОВДП, Міністерству фінансів вдалося залучити до держбюджету 5,45 млрд грн за курсом НБУ.
7 червня Міністерству фінансів вдалося залучити до держбюджету лише 810 млн грн за курсом НБУ. Це сталося через збільшення Нацбанком облікової ставки до 25% та відмови відомством підвищувати ставки дохідності цінних паперів.
Після таких рішень загальна кількість інвесторів у військові облігації серед громадян та бізнесу України почала збільшуватися менш активно.
Коментарі - 5
Випустіть тоді облігації окремо, для тих, хто хоче допомогти під малі відсотки (чи нуль!!) і для тих хто хоче трохи перекрити інфляційний вплив гривні за рахунок інвестицій в облігації. А так — ні тим, ні тим. Всі й далі ходять купляти долар та «крутять» бінанс.
А я думал что цель НБУ -обеспечить ценовую стабильность в экономике, в пределах своих компетенции и полномочий. А не совать нос в не свои дела. Прикрываясь благовидными целями защиты сбережений населения.
А то похоже на шантаж или оказание давления на правительство. Причем, подозреваю, в интересах узкого круга лиц. Ведь где статистика, какой процент от этого населения, сейчас в такое время имеет более 10 тыс. грн. на депозитах, чтобы переживать за их обесценивание. И анализ, как это может повлиять на цены?