Зареєстрований законопроєкт№ 7465 щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні, уточнює право НБУ викуповувати військові ОВДП. Про це написав голова Податкового комітету
«Зради немає». Гетманцев про дозвіл НБУ друкувати гривню без обмежень
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Зради немає
За словами Гетманцева, після інформації про реєстрацію законопроєкту, у ЗМІ розігналася зрада щодо того, що депутати пропонують дозволити НБУ безконтрольно емітувати гривню.
«Перше. Емісія гривні справа абсолютно звичайна. Нацбанк постійно емітує гривню і сам же стерилізує емісію. На рівні закону він у цьому не обмежений і вільний у ухваленні відповідних рішень. Друге. Поданий законопроєкт уточнює право НБУ викуповувати військові ОВДП. Третє. Підтверджує право НБУ перераховувати до бюджету кошти з рахунків, відкритих НБУ для збору коштів на ЗСУ та для гуманітарних потреб. Також ця норма вводить до нормативного поля переведення до бюджету прибутку НБУ, що передбачено законом, але в авансовому порядку», — пояснив Гетманцев.
Читайте також: У Раді хочуть дозволити НБУ друкувати гривню без обмежень під час війни
Передісторія
15 червня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт№ 7465 щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв'язку із запровадженням військового стану в Україні.
Закон «Про Національний банк України» пропонується доповнити нормою, згідно з якою НБУ «бере участь у фінансовому забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану».
Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту, зазначені повноваження дозволять НБУ «в умовах воєнного стану швидко вживати належних заходів, зокрема перерахувати кошти до державного бюджету України, що забезпечить фінансування заходів оборони держави в умовах війни».
Читайте також: Ставка за військовими ОВДП стала плаваючою: хто зможе заробити на цьому більше
Це стосується, зокрема, фінансування державного бюджету шляхом придбання облігацій внутрішньої державної позики, йдеться у документі.
Коментарі - 16
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/183293/
Зміцнення гривні вище 30 грн/$ експерт не очікує і називає такий варіант неможливим.
«Мало того, що це неможливо, це ще й небажано. Тому що відновлення економіки — це підвищений попит на імпорт, насамперед технологічний та інвестиційний. Плюс нам потрібно буде підтримувати своїх експортерів, для чого потрібна невелика плавна девальвація», — пояснює Кущ.
«3. У Законі України «Про Національний банк України» (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 29, ст. 238 із наступними змінами змінами): у частині першій статті 7: пункт 18 доповнити словами «здійснює організаційно-правові заходи щодо охорони державної таємниці відповідно до закону»; доповнити новим пунктом 201 такого змісту: «201) бере участь у фінансовому забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану»; у абзаці тридцятому пункту 1 частини першої статті 15 слова «приймає рішення» виключити; у абзаці дванадцятому частини десятої статті 20 цифру «10» замінити цифрою «11»; частину першу статті 42 доповнити новим пунктом 161 такого змісту: «161) веде під час особливого періоду у визначеному ним порядку рахунки державних органів, призначені для забезпечення потреб держави у відсічі збройної агресії проти України або ліквідації збройного конфлікту та їх наслідків, а також для благодійних пожертв та гуманітарної допомоги».
Але іньша частина «надо понимать, что мы в воюющей стране живем …» -??? як ії пов`язати з першою частиною вашого вислову?