Ціни у доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові — зросли в усіх класах будівництв. Про це йдеться у дослідженні ЛУН.
Що відбувається із цінами на новобудови у Києві, Львові та Одесі — дослідження
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Все більше забудовників сповіщають про відкриття відділів продажів та, що важливо — про продовження будівництва.
Київський регіон
Як зазначають аналітики ЛУН, середня ціна повернулась до лютневої. Це пов’язано з двома факторами. По-перше, 83 об'єкти відновили діяльність (на противагу 57 у травні), тому сьогодні середня ціна точніше зображає ситуацію на ринку, котру можна порівнювати з лютим.
А по-друге, спостерігається неоднакова поведінка забудовників щодо власної цінової політики. Так 60% новобудов столиці не змінили ціни у доларах США з лютого, 30% — підвищили, а 10% — відчутно знизили вартість метру у власних будинках, що привело середню ціну до рівня лютневої — $1270 за метр.
Читайте також: Вартість оренди квартир в Києві впала на 45%. Як змінилися ціни та попит (інфографіка)
Аналіз в розрізі різних класів демонструє, що економ- та комфорт-варіант повернулись до лютневих цін, бізнес-клас трохи впав у ціні. Графік преміуму «стрибає» через те, що в цьому класі робота відділів продажу тільки починає відновлюватись і даних для аналізу цін ще недостатньо.
Читайте також: У Київміськбуді кажуть, що після відновлення роботи продаж квартир значно впав
Оренда в столиці також демонструє відновлення. Так згідно даних проєкту Bird від ЛУН — вже 80% людей від довоєнного рівня зацікавлені квартирами в Києві. Середня ціна на найбільш популярний варіант, — однокімнатну квартиру, залишається без змін і складає 8 000 грн на місяць.
Львівський регіон
Віддалена від зон бойових дій західна частина країни демонструє повернення до будівництва на понад 80−90% об'єктів. Так середня ціна за метр новобудов у Львові на сьогодні зросла на $90 в порівнянні з лютневою.
І цей ріст спостерігається по всім класам житла.
Одеський регіон
Серед усіх південних областей відновлення будівництва найбільш динамічне саме в Одеському регіоні.
Зміна вартості у кожному з класів також сигналізує, що забудовники намагаються знайти оптимальну ціну за сьогоднішніх умов.
Коментарі - 35
по сути они и продавать не хотят
І ціни виросли.
1) Вас не будут задалбывать звуки ремонта со всех сторон , вы не будете вздрагивать круглые сутки от звуков дрелей, перфораторов и пр.
2) У вас во дворе не будет постоянной грязи потому, что на соседнем участке строят очередной объект вашего ЖК
3) Если вы купили жилье для сдачи в аренду в доме которому 5−10 лет , у вас не будет пол дома таких как и вы конкурентов , которые так же как и вы купили жилье под сдачу в этом же доме.
4) У ЖК , которому 5−10 лет УЖЕ налажена инфраструктура, что несомненно скажется на качестве жизни. А в Жилищном Комплексе , только отстроенном , зачастую ни удобных магазинов, ни всевозможных торговых объектов, школ, больниц, детсадов. Они. конечно, потом появятся , но позже.
5) Зачастую, получается так, что недостатки какого то ЖК выявляется не сразу, а со временем. Люди купили на стадии котлована квартиры, все хорошо у них, дом сдан, ремонты сделаны, а потом выясняется, что роза ветров такая , что очень часто долетает вонь с предприятия которое вроде как и далеко находится.
Ну или дом построили , а оказалось, что грунт под домом имеет дефект, который перед строительством не заметили. А уже построенный дом начал проседать. А у дома, которому уже 5−10 лет эти дефекты будут уже известны
Лично как на мое мнение- квартира в ЖК , построенном 5−10 лет назад имеет преимущество перед квартирой в только построенном ЖК
bublik
в якому місті?
на Волині ціни зросли, навіть на те житло шо збудоване років 2−3 тому.
Так що це все фігня. Люди хочуть збить бабла чим побільше, а не продати!
Ціна також зросла.
Продаються на первинці в основному квартири які на стадії завершення і при цьому в дешевому сегменті.
З продажами дорогого житла глухо як в танку.
На жаль, собівартість не дозволяє здешевлювати первинну нерухомість, тому тут швидше будуть зупинки ніж дешева ціна.
На вторинці можуть бути одиничні цікаві пропозиції.
Все вирішить думаю осінь-ця зима, а поки що типове літнє затишшя.
Хоча не впевнений, що власники землі дуже спішать її продавати, як і часто власники нерухомості.
После войны на сколько изменится количество населения ? Сколько уже выехало ? 7 млн? Больше?
Понятно, что многие вернутся. Но ведь по любому останутся МИЛЛИОНЫ на чужбине.
Там в основном женщины с детьми выехали. И к ним вернутся мужья со старшими сыновьями, которых сейчас не выпускают . То есть выедет самая экономически активная часть населения.
И сколько населения останется на Украине ? Если миллионов 30, то еще хорошо будет . Можно сказать, что эта часть население не сильно платежеспособна и что они бы и так не покупали бы новое жилье.
Но ведь эта часть людей создавали спрос на аренду жилья. И ведь многие состоятельные украинцы вкладывались в недвижимость , что бы сдавать ее в аренду.
А на сколько упадет спрос на аренду, если население Украины сократится с 40 млн до 30???
Не знаю , господа, как кто, но на мое мнение всплеска спроса на недвижимость ждать не приходится. И соответственно такого уж резкого скачка цен в ближайшей перспективе вряд ли стоит ожидать
П.С, А где вы тут увидели комментарии , что «що в Україні все погано з нерухомістю» ??
З нерухомістю то все нормально, а вот с количеством населения плохо