Росія отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід у розмірі 93 мільярди євро за перші 100 днів війни проти України Про це йдеться у доповіді зареєстрованого у Фінляндії Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), пише «Європейська правда».
РФ заробила на експорті енергоносіїв 93 мільярди євро з початку війни — звіт
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Доповідь вийшла під назвою «Фінансування війни Путіна: імпорт викопного палива з Росії за перші 100 днів вторгнення».
За даними дослідження, ЄС залишається найбільшим покупцем російського газу та нафти — 61% російського експорту викопного палива, що становить 57 мільярдів євро.
З окремих держав найбільшим імпортером був Китай (12,6 мільярда євро), на другому місці — Німеччина (12,1 мільярда євро), на третьому — Італія (7,8 мільярда євро).
Обсяги імпорту в травні незначно впали, приблизно на 15% у порівнянні з часом до вторгнення, оскільки багато країн і фірм уникали поставок з Росії. Зменшення попиту та знижена ціна на російську нафту в травні обійшлися країні приблизно в 200 млн євро на день.
Читайте також: Росія готова постачати Пакистану нафту зі знижкою
Однак збільшення попиту на викопні сировини призвело до несподіваного результату: середні експортні ціни Росії були в середньому на 60% вищими, ніж минулого року, навіть якщо вони були знижені до міжнародних цін.
Китай обігнав Німеччину як найбільший імпортер. Імпорт Китаю був по суті постійним, тоді як Німеччині вдалося помірно скоротити імпорт нафти з Росії. Польща та США найбільше сприяли зменшенню доходів Росії. Литва, Фінляндія та Естонія досягли різкого відсоткового скорочення понад 50%.
У квітні-травні 68% поставок російської сирої нафти було здійснено суднами, що належать компаніям ЄС, Великобританії та Норвегії, причому лише грецькі танкери перевозили 43%. Що стосується поставок до Індії та Близького Сходу, то ця частка була ще вищою — 80%. 97% танкерів були застраховані лише в трьох країнах: Великобританії, Норвегії та Швеції.
Нагадаємо
Шостий пакет санкцій ЄС передбачає, зокрема, заборону закупівлі, імпорту або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме від шести місяців для сирої нафти до восьми місяців для інших нафтопродуктів.
Читайте також: Центробанк РФ попередив, що нафтове ембарго може прискорити інфляцію в країні
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив.
Коментарі - 30
Це призвело до несподіваного результату: середні експортні ціни Росії були в середньому на 60% вищими, ніж минулого року, навіть якщо вони були знижені до міжнародних цін.
Рашка отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід у розмірі 93 мільярди євро за перші 100 днів війни проти України.
Я так розумію довго нам прийдеться чекати їхнього дефолту(((
За Нищету (Злидні) це лише тільки фантазії!
Ну і як кажуть — «на халяву і оцет солодкий!»))
Сколько население Земли ? 8 млрд человек. А сколько стран в мире? более 200?
А сколько в сумме населения у США, Канады, ЕС, Британии , ЕС, Кореи , Японии, Австралии, Зеландии ? Миллиард или чуть больше?
Какая та сомнительная «більшість» . Да еще и эта «більшість» на деле то полным ходом поддерживают оккупанта- все больше и больше закупают у него энергоносителей.
Давайте реально смотреть на вещи, а не «багатіти думкою »
Смотрю сейчас на различных сайтах курс НАЛИЧНОГО доллара у оккупантов в стране. Не тот курс «нарисованный», который по 57 на московской бирже, а тот по которому реально сейчас можно доллар наличный купить (64 рубля за доллар) и понимаю как вы безусловно правы. Ведь доллар до 24 февраля был всего лишь 75 рублей, а сейчас аж 64.
ВЕДЬ ДЕЙСТВУЮТ ЭМБАРГО И САНКЦИИ!!!
Согласен, что в Тамбове уже все закрыто, поздний вечер.
Плюс, как я понимаю, не везде, где есть курс продаж, в реальности есть наличные доллары.
Сами банки сплошь на своих страницах дают объяснение, что работают только с долларов, которые им кто-то сдаст, под заказ почти все банки пишут, что нет, на операции покупок наличного доллара гражданами у некоторых банков есть комиссия.
Рекомендуют обращаться в крупные отделения, где можно быстрей найти в наличии наличные доллары на продажу.
Есть даже крик души клиента: «Кататься по крупным городам сейчас дорого и иногда надо день потратить, чтобы только найти и купить эти несчастные 100 USD» (последние числа мая)
Международные переводы в валюте выдают только в рублях, по всё понижающемуся курсу ЦБ РФ
Не уверен, что с покупкой доллара в Тамбове все легко и просто, да еще и по 64 руб Может у местных менял и просто, но точно не по 64 рубля
Відповідне повідомлення оприлюднила прес-служба Міноборони України у Facebook.
Російські солдати з 24 лютого прославилися в Україні як мародери, вбивці та ґвалтівники. Міноборони до Дня Росії опублікувало антирейтинг топ-5 речей, які окупанти крадуть в Україні:
5. Бойлер
4️. Шкарпетки
3️. Військове взуття
2️. Унітаз
1️. Собача будка
Ватні підстилки/холуї цих рашистів взагалі дном дном. Бридота колаборанська!
Так кто на деле хочет мира ? ЕС и США ? Очень сомнительно. Такое впечатление, что они стоят и наблюдают в сторонке за дракой и только подают ОБОИМ дерущимся все большие и большие дубинки для драки.
і навіть ЩЕ БІЛЬШЕ напишу: москалі продовжують качати газ через Україну!
'нє фсьо так адназначна…'
Двоє деруться, а третій спостерігає і радіє, щоб потім добити слабкого!
Я навіть не буду здивований, якщо цей «Капкан для Путлера» придумала Америка!
«Русский корабль, иди на*уй»! І всі рашисти та їхні ватні підстилки йдіть нах*й!
https://www.unian.ua/world/u-rf-cherez-sankciji-zakrivayut-zavodi-video-novini-svitu-11864985.html
Це зараз вони хваляться прибутками, бо ціни зросли через ризики, а ембарго ще навіть не почало діяти. Але результат це не міняє. Ефект від нафтогазових санкцій стане явно відчутним лише наступної весни. Але відчують його на болотах добряче.
Курс на міжнародних біржах 105 «рабів» за долар https://www.forex.com/ie/search-results/?q=rub