Україна організувала два шляхи експорту зерна, через Румунію та Польщу, і веде переговори щодо третього з країнами Балтії. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік у коментарі Reuters, повідомляє Укрінформ.
Україна вже організувала шляхи експорту зерна через Польщу та Румунію
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram :
головні новини про інвестиції та фінанси
Сенік нагадав, що глобальна продовольча безпека знаходиться під загрозою, оскільки вторгнення Росії в Україну зупинило експорт зерна Чорним морем, що спричинило масовий дефіцит та різке зростання цін.
Він повідомив, що Україна веде переговори з країнами Балтії про створення третього коридору для експорту продовольства.
«Ці маршрути не ідеальні, тому що вони створюють певне „пляшкове горло“. Водночас ми робимо все можливе, щоб розвинути ці маршрути», — сказав він журналістам на полях Азійського саміту з безпеки в Сінгапурі.
Продовольча криза
В ООН попередили, що закриття українських портів на Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності в світі.
Читайте також: Через війну врожай зерна в Україні буде на 20% нижчим
Крім того, російські окупанти вивозять зерно з тимчасово окупованих територій в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.
Коментарі - 5
Судно з 18 тисячами тонн української кукурудзи йшло через Балтійське море.
Зазначається, що кукурудза виїхала із Західної України у вантажівках до Польщі та Румунії, після чого зерно завантажили на корабель у польському порту Свіноуйсьце в Балтійському морі.