Падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом. Про це йдеться в «Макроекономічному та монетарному огляді, червень 2022 року».
Падіння зарплат у приватному секторі становило від 25% до 50% — НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Падіння зарплат
«Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом», — йдеться в повідомленні.
За опитуванням НБУ, найбільше таких у добувній промисловості і будівництві. Поступово зростає частка підприємств, які знизили оплату праці на 10−50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі. С/г підприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплати.
Читайте також: Ринок праці відновлюється, але попит на робочу силу відстає від пропозиції — НБУ
За оцінками експертів, зарплати у травні були на 10−60% нижчі за довоєнні (в залежності від виду діяльності). Водночас у травні порівняно з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г.
Зазначається, що дещо краща ситуація в бюджетному секторі — персонал частково відправляли в простій з виплатою 2/3 зарплат.
Зауважується, що доходи домогосподарств підтримуються соціальними виплатами, підвищенням пенсій та зростанням грошових виплат військовим.
Читайте також: Безумовний базовий дохід: чи варто запроваджувати його в Україні
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що українці поступово повертаються до роботи. Серед тих, хто мав роботу до війни, зараз працює 59%, хоча у березні таких було 46%. Зокрема, зросла кількість тих, хто працює у звичному режимі (з 23 до 32%). 24% працюють частково або віддалено, а 3% — почали працювати на новій роботі.
Читайте також:Нові умови праці: звільнення без попереджень та коротка відпустка
Коментарі - 23
Но при этом всё: банки закончили кредитные каникулы с 1 июня и начинают снова почти все — давить непомерным процентом (и это ещё не конец — учитывая повышенную ставку НБУ). Также собираются отменить разные льготы и вернуть большие налоги. А ещё вижу ходят предложения, что надо отменять военное положение на большей части Украины.
То есть если так посмотреть — со стороны банков и правительства — уже всё замечательно стало, всё вернулось на довоенный уровень и ничего не надо делать. Конечно, в новостях не скажут про плохую сторону, а там будет «красивая картинка» чтобы оправдать все эти жёсткие меры по отношению к обычному населению.
Но реальность, к сожалению, иная — и чем дальше будут банки и правительство уходить от реалий жизни обычных граждан — тем больнее будет грядущая катастрофа в самых разных сферах экономики.
Нужно научиться признавать проблемы, открыто о них говорить. Почему никто не предлагает никаких решений, а абсолютно закрывают глаза на то что некоторые банки — например МоноБанк — открыто занимаются шантажом, пугая уже и плохой кредитной историей и другим мерами? Это решение проблемы?!
Что тут сказать…
Нет, Александр, что бы уже не произишло, сработает, заложенный в 2014 году, механизм полного развала страны, как и территориально так и социально, ну и соответственно экономически. И если кого-то интересует что такое «заложенный механизм» -освежите память о происходивших событиях.
По сравнению с апрелем 2021 года сумма частных переводов в Украину из-за границы в текущем году оказалась меньше на 14,7% и составила 1 011 млн долларов. Об этом сообщает Нацбанк Украины.