Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру виведення Мегабанку з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації, однак керівництво банку перешкоджає роботі співробітників Фонду. Про це повідомляє пресслужба Фонду.
В Мегабанк ввели тимчасову адміністрацію
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Тимчасова адміністрація
Тимчасову адміністрацію запровадили на один місяць — з 3 червня по 2 липня 2022 року.
Тимчасовим адміністратором призначили начальницю відділу запровадження тимчасової адміністрації управління раннього реагування департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Ірину Шторгіну.
Блокування роботи
За словами директора-розпорядника Фонду Світлани Рекрут, керівники та працівники банку перешкоджають у доступі та взятті під контроль неплатоспроможного банку.
Читайте також: Ліквідація Мегабанку. Що буде з вкладами фізосіб
«Таким чином від сьогодні, з 9:00, у банку запроваджено тимчасову адміністрацію, і Фонд набув усіх повноважень органів управління банку та органів контролю. Попри це, керівники та працівники банку перешкоджають Фонду у доступі та взятті під контроль неплатоспроможного банку. Ми застерігаємо від подібних дій, адже це є прямим порушенням законодавства. І найгірше, що свого роду заручниками таких дій працівників та керівників неплатоспроможного банку є вкладники, у першу чергу — фізичні особи, які мають отримати від Фонду гарантоване відшкодування», — сказала Рекрут.
Нагадаємо
3 червня Правління Нацбанку ухвалило рішення про віднесення АТ «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства.
Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 травня 2022 року становить 4,4 млрд грн.
За підсумками роботи у 2021 році «Мегабанк» отримав 114,25 млн грн прибутку.
За даними Нацбанку України на 20 травня 2021 року, основними акціонерами Мегабанку були Віктор Суботін — 70,56% (пряма та опосередкована участь), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) — 11,3%, Німецький банк розвитку KfW — 11,3%, Олена Суботіна — 8,2% та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — 4,5%.
Станом на 1 березня 2022 року за розміром активів Мегабанк посідав 24-те місце (11,193 млрд грн) серед 69 банків, що діють у країні.
Коментарі - 8
нбу или «покупка» в банке
с.уки
Поощряют держать деньги дома.
Только наличка и отказ от карт.
нужен инвестор!