Лідери ЄС погодилися запровадити часткову заборону на російську нафту, проклавши шлях до шостого пакету санкцій. Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель у ніч із 30 на 31 травня під час саміту у Брюсселі. Про це пише Bloomberg.
Шостий пакет санкцій. Лідери ЄС погодилися запровадити ембарго на 2/3 нафти
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
На що погодилися лідери ЄС
Санкції Євросоюзу заборонять закупівлю сирої нафти та нафтопродуктів з Росії, які доставляють до держав-членів ЄС морем, але включають тимчасовий виняток для трубопровідної нафти, заявив Мішель.
«Це відразу ж покриває понад 2/3 імпорту нафти з Росії, скорочуючи величезне джерело фінансування її військової машини, — написав Мішель у твіттер. — Максимальний тиск на Росію для припинення війни».
#Unity
— Charles Michel (@eucopresident) May 30, 2022
Наближення до банку export of Russian oil to the EU.
Цей загальний поїздки більше ніж 2/3 очищення imports з Росії, cutting a huge source of financing for its war machine.
Maximum pressure on Russia до кінця війни.
#EUCO
Читайте також: Шостий пакет санкцій: ЄС може ввести ембарго на російську нафту протягом трьох днів, але частково
Що тепер
У Bloomberg зазначають, що офіційні особи та дипломати ще мають узгодити технічні деталі, а санкції мають бути офіційно ухвалені всіма 27 країнами.
Шостий пакет санкцій
Дискусії щодо шостого пакету санкцій ЄС тривають понад місяць. Головною перешкодою є неможливість узгодити ембарго на імпорт нафти із Росії, проти чого виступає Угорщина.
30 та 29 травня посли країн Європейського союзу не досягли згоди щодо шостого пакету санкцій проти Росії.
Раніше «Мінфін» писав, що країни Євросоюзу обговорюють план, згідно з яким із ширшого ембарго на російську сировину тимчасово виключать постачання нафти трубопроводом «Дружба».
Санкції, запропоновані Єврокомісією, вимагають одностайної підтримки всіх 27 країн, що входять до Євросоюзу. Проте Угорщина виступає проти ухвалення нового пакету обмежень через залежність від російської нафти.
Читайте також: Ембарго на російську нафту: що вдарить по путінській економіці сильніше
Коментарі - 4