У Євросоюзі розробляється план дій на випадок, якщо Росія вирішить відрізати блок від постачання газу цього року, адже «будь-яка держава може бути наступною». Про це повідомила в інтерв'ю Financial Times єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, передає ЕП.
ЄС запасається газом на випадок, якщо Росія припинить постачання
Європа готує план Б
За словами Кадрі Сімсон, ЄС зараз намагається закачати якнайбільше газу і зможе замінити дві третини поставок Росії цього року, але доведеться зробити більше, раптом станеться якесь повне припинення поставок.
План, що розробляється Єврокомісією, передбачає заходи щодо обмеження постачання газу для промисловості, і при цьому оминає домогосподарства, розповів Financial Times обізнаний співрозмовник.
Раніше через відмову платити за російський газ рублями держава-агресор відключила від постачання Польщі, Болгарії та Фінляндії.
Читайте також: Росія припинить постачати газ Фінляндії через відмову платити в рублях
«Ми зіштовхнулися із ситуацією, коли будь-яка держава-член може бути наступною», — сказала Кадрі Сімсон.
За її словами, ЄС подбав про безпеку постачання цих трьох держав-членів, головним чином за допомогою солідарності сусідів.
«Цього року, якщо буде повний зрив, ми готуємо плани щодо надзвичайних ситуацій», — заявила вона.
Зараз 26% постачання газу до Європи припадає на Росію
На промисловість припадає 27% споживання газу в ЄС, причому найбільшими споживачами є хімічна промисловість, кераміка, харчові продукти та скло. Єврокомісія заявила, що подбає про ланцюги постачання продуктів харчування, безпеки та продуктів для здоров'я.
Цього року ЄС отримав рекордне постачання зрідженого природного газу (ЗПГ), що дозволило почати наповнювати підземні сховища, які на 25 травня були заповнені на 44%, порівнюючи з 36% роком раніше. За словами єврокомісара, країни швидко нарощують свої можливості для опрацювання ЗПГ.
Читайте також: ЄС домовляється з Ізраїлем про постачання газу через Єгипет — Bloomberg
До повномасштабного вторгнення РФ 40% постачання газу до ЄС припадало на російське блакитне паливо. Наразі цей показник знизився до 26%, повідомляє Єврокомісія, а мета до кінця року — 13%.
На той час країни-члени відкриють або розширять термінали ЗПГ для перевалки 19 млрд кубометрів на рік.
Коментарі - 32
Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела.
Американські РСЗВ MLRS здатні запускати ракети на сотні кілометрів далі, ніж будь-які інші наявні в Україні аналоги.
За даними Міноборони США, щодня в Україну прибуває все більше обладнання для перемоги над росією.
На 25 мая в Украине подземные газовые хранилища заполнены на 16,46 % За сутки 25 мая было закачано 0,1 %
При таких темпах к осени газовые хранилища будут наполовину пустые.
Я так понимаю там тоже модернизации нужны и подстанции, это тоже не по щелчку пальцев…
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/719−2014-%D0%BF#Text
И добавлю — Украина единственная страна в мире у которой нет национального сертификаьа качества природного газа!!! И до сих пор действует советский ГОСТ, что не дает возможность потребителям в судах оспаривать качество газа.
Так что про «державу» лучше неговорить!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 грудня 2014 р. № 719
Київ
Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо ввезення на митну територію України енергозберігаючих матеріалів, обладнання, устаткування та комплектуючих
squeez, так, якщо буде масовий перехід, то потрібно відповідно добавляти потужності. Але, 2000 у.о куб газу робить ці капіталовкладення 100 раз резонними, ел. енергію добувати набагато простіше чим газ, джерел тьма. Тому варто залежати в опаленні саме від неї, а не газу.
и еще… главный вопрос — не нужно забывать в какой стране мы живем, у нас при яценюке пушили тему с электрокотлами, потом они стали дороже в эксплуатации, потом еще что-то… был бы конкретно вектор уже бы шли к чему-то, а так. инфрастркутурно вкладываться, я бы не стал прогнозировать так легко
Я понимаю, что вам захотель «хайпануть» рассказать как надо жить -а по факту что вы можите сказать?
знову ж таки, якщо у держави є мотивація змінити підхід, то буде і заміна проводів і підстанцій і … і… і… Мова ж не про повний перехід на електрично опалення, а в період до сильних морозів. Мій кондиціонер працює в двох режимах, раніше я час від часу ним обігрівав приміщення, зараз буду частіше використовувати. До -5−10 дуже нормально це робить. Якщо кондиціонери не кладуть елктромережу влітку, то чому в холодний період мають це зробити?
Але, якщо газ буде дорогим, тобто 1000−2000 дол за куб, то економічно вигідно переводити все електро-опалення, так це млрди, але вигідніше чим платити такі кінські гроші за газ.
Мне не интересно (инаверно не только мне) как работает у вас кондиционер. у меня в легковом (минивен) авто есть «вебасто» и у меня зимой меньше расход топлива, но это не значит что все должны ставить такую систему, правда?
И еще раз -какая держава в лице ДТЭК? Или «Нафтогаза»? Державе нужны деньги в виде налогов и НДС с продажи энергоносителя а собственнику нужна прибыль, все и ни чего другого не существует.
Якщо ви говорите, що у вас проблеми з проводкою і вам не можливо використовувати електричні обігрівачі, то це не в тему розмови. Як її вирішити я не підкажу, але те що вона в принципі вирішуєма то це однозначно. Пропоную вам заспокоїтися, зрозуміти суть дискусії, та перестати писати не в попад.
Еще раз спасибо!
Суважением.
For «Я Саня» — фишка действительно в том что даже если у вас в доме все хорошо, сети могут ли выдержать если будет массовый переход на электро? — ответ думаю очевиден.
Это примерно такая же проблемма как и с трубами по г. Киев и другим, водой, и стечные, проблема только назревает, это очень серьезные вложение, на будущее. а нам стеклянные мосты строят — на них же хайпа больше и это «видимое» а сети -никто не увидит.
Посыл в том что так можно «перебиться» — да, но мы не знаем какая будет стоимость газа, мы так же не знаем что с нами будет через пол года, мы так же не знаем стоимости электроэнергиии, ГСМ, угля, древесины (пилет, дров) … никто не знает сейчас кто будет прав, гадание на кофейой гущи, но то что если массово люди сядут на электро — система не выдержит.
Плюс есть много новостроек с «времянкой» и полностью не сданы в экплуатацию, а таких тоже много, я вот просто думаю вы сталкивались с стройками, ремонтами?
Я жил в разных регионах нашей страны, и везде ситуации не утешительные с комуникациями.
А может мы еще в воюющей стране вспомним за веерные отключения?