Національний банк не підвищуватиме рівень фіксованого курсу й працюватиме в межах встановленого. Про це в інтервʼю Forbes розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
Нацбанк поки не планує відпускати курс — Гелетій
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Навіщо фіксований курс
«Фіксований курс допомагає стримувати темпи зростання цін та задовольняти потреби економіки, яка повільно приходить до тями. Далі слідкуватимемо за ситуацією на ринку», — сказав Гелетій.
НБУ готовий розглянути відмову від фіксації курсу за настання низки умов, зокрема — зниження невизначеності, повʼязаної з воєнними діями. Це означає припинення гарячої фази війни. Інші передумови — стабілізація валютних надходжень та покращення ситуації на фінансовому ринку.
Читайте також: Чи варто Нацбанку розморожувати офіційний курс долара
«Загалом, зрозуміло, що у довгостроковому періоді фіксований курс має більше недоліків — це створює економічні дисбаланси, знижує конкурентоспроможність наших виробників. При цьому сам по собі плаваючий курс не є самоціллю, він виступає засобом досягнення макрофінансової стабільності. У коротшій перспективі фіксація вирішує кілька важливих для держави завдань: запобігає паніці, захищає від знецінення гривневі заощадження, здешевлює вартість критичного імпорту. Тому в поточних умовах фіксований курс є необхідним заходом», — розповів заступник голови НБУ.
У березні-квітні відʼємне сальдо інтервенцій НБУ становило майже $4 млрд. Резерви скоротилися лише на 2,2%, або $600 млн.
«Причина такої різниці — міжнародна допомога. Ми не вважаємо за доцільне зараз витрачати дефіцитні міжнародні резерви для впливу на ситуацію на готівковому ринку. Валюту на ньому купують для задоволення не критичних потреб на відміну від безготівкового сегмента», — пояснює Гелетій.
Читайте також: НБУ відпустив курс продажу готівкової валюти
Передісторія
20 травня Національний банк України скасував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше курси за відповідними операціями не мали відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
Як писав «Мінфін», джерелами фінансування державного бюджету є військові облігації, кредити від міжнародних фінансових організацій, а також двосторонні кредити та гранти.
Коментарі - 41
а далі схема доволі проста — покупка USDT, і обнал його в готівку через мінял вже в Україні.
в результаті країна не отримає дожних налогів з цих прибутків.
кайф, авжеж? і замість, наприклад, 15 тис грн налогів з одного айтішника — країна отримає 0 на місяць.
схоже, що цього і добиваються.
Деньги могут просто зависнуть на 2600, и в экономику не пойдут.
З 2х мільярдів долларів надходження валютної виручки за квартал залишатья одні слюні.
Оформлення за кордоном вже почалося — удачі тобі нацбанк та бюджет України
Вони просто поїдуть (емігрують)
Запропонуйте правку до статті у Wikipedia.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B8
Нормальна економіка будується на послугах, а не на виробництві, тому що виробництво просто роботизується і не може бути «хостом» для великої кількості працівників.
Эти люди при власти — позволяют себе подобное поведение в военное время?
З моєї точки зору — вже час відпускати курс, громадяни мають оху*-відчути що таке війна, бо зараз я бачу купу держслужбовців і взагалі бюджетників які не зрозуміли що відбувається, деякі сидять на зп в 40 000грн (прокуратура і силовики) і це 1267 eur, це в країні яку херачать з усіх боків і майбутнє якої дуже хитке, а мої знайомі в Португалії знаходять роботу щіпати курей за 700 Eur. Виходить що зараз фінансові умови в людини яка сидить на ЗП в країні яку бомблять кращі ніж в Европі, а я рібята пригадую 2014 коли курс літав кожен день на 1 грн, і от тоді люди швидко зрозуміли шо відбувається. А зараз я бачу людей які гуляють і в вус не дують бо в них в USD нічого не змінилось, осінню мабуть підуть айфони купувати. Врубайте курс вже плаваючий, пора цим олухам прокидатись, ми всі в сраці, пора це всім відчути. Інакше люди не мобілізуються, я вже вивожу все на Пайонір і всі в компанії починають, задумайтесь.
Проблем со SWIFT переводами на Украинский счет ФОП, как раз не наблюдается.
А вот курс — 29.25 напрягает.
Пока курс такой — выплаты попросил заморозить. Буду пока жить на сбережения, и обдумывать-пробовать серые-черные схемы.
Лично бы для меня проблем бы не было — если бы УкраинА не огородила валютные ФОП счета — ну я бы например купил валютные военные облигации с ФОП счета — но как говориться 30 лет сосали — и дальше будем сосанто! Украинцы — *** — в том числе и Я!
Разницу курса — решил Монобанк! Есть еще Преус-банк — но он не такой популярный — решил не связываться.
Но сейчас всех зарешал НБУ. Если через месяц-два что-то не поменяется — буду осваивать крипту.
Но НБУ подкинуло проблемку.
Но проблема, что сейчас купить без-нал нельзя.